Wpis z mikrobloga

#motocykle
W sobotę śmignięte 350km i na tą chwilę to jest max co moje ciało jest w stanie znieść. Najbardziej doskwiera kark przez to, że głowa jest cały czas zadarta do góry. Myślę, że w końcu się przyzwyczai, ale na tą chwilę już po 300km się męczyłem. Dodatkowo muszę troszkę obniżyć klamkę od sprzęgła.
Niektórzy mówią, że nie da się jeździć na R6 więcej niż 100km na strzała. Da się, tylko trzeba wcześnie wstawać XD
Jak wyjeżdżałem, to było 1 stopień na plusie. Założyłem pod kombinezon bluzę z kapturem i komin na szyję, co trochę pomogło, ale niestety perforowane rękawiczki wpuszczały tyle zimnego powietrza że musiałem zrobić kilka dwuminutowych przerw żeby ogrzać dłonie...
Droga powrotna już okolice 9 stopni i zupełnie inna jazda.
Edit: Niektórym kierowcom odbija palma jak zobaczą supersporta i chcą się ścigać... Na przykład podczas ich wyprzedzania. Gdyby nie to, że nie mają szans to mogłoby to być niebezpieczne XD
  • 20
  • Odpowiedz
@jonasz787: polecam zalozyc foliowe rekawiczki pod skorzane, mi pomagalo w malych temperaturach, tylko ja robilem 30km, nie wiem jak sie to zachowa przy dluzszej trasie

co do klamek, powinny byc przedluzeniem calej reki i byc w tej samej plaszczyznie, a nie ze nadgastek musi byc zgiety zeby zlapac za klamke
  • Odpowiedz
@jonasz787 bawi mnie to że ludzie nie rozumieją, że takie r6 ma przyspieszenie zbliżone do Lamborghini gallardo i myślą, że ich Dacia sandero może takiego motocyklistę zblokować. A ile razy mi się zdarzyło że ktoś próbował mnie zblokować kiedy ja kogoś wyprzedzałem, gdzie jeżdżę civiciem który ma może 110 koni, ale oni boją się przekraczać 4K obrotów, bo ło la boga silnik zrobi bum, zgrzyt, trach i koszty potem, tymczasem mnie zblokowało
  • Odpowiedz
  • 1
@ja_tu_tylko_na_moment: Raczej nie wina kasku. Po prostu chyba pozycja wymusza ciągłe zadzieranie nosa, i na dłuższą metę niewyćwiczony kark się męczy.

@xede Pewnie spociłyby się ręce. Dokładnie dlatego muszę nieco obniżyć. Teraz mam trochę podniesioną dłoń i nadgarstek na tym cierpi po jakimś czasie.

@TypowyDaltonista Mimo różnicy w przyspieszeniu to i tak niebezpieczne zachowanie kierowcy auta, który nie wiedzieć po co, chce utrudnić Ci życie :P

@appmstt Oponki Metzeler M9RR (tył)
  • Odpowiedz
@jonasz787: Jeśli musisz zadzierać głowę ze względu na pole widzenia to zmień kask na taki gdzie górna krawędź nie będzie zasłaniać przy pochylonej pozycji. A jeśli nie musisz to masz zły nawyk po prostu.
Nie da się mieć jednych rękawiczek na cały sezon a perforowane przy plus 1 to srogi hardkor. Pod pełne rękawice polecam wewnętrzne cienkie z tzw. ciepłego jedwabiu, dużo dają.

Gx
  • Odpowiedz
Niektórym kierowcom odbija palma jak zobaczą supersporta i chcą się ścigać... Na przykład podczas ich wyprzedzania. Gdyby nie to, że nie mają szans to mogłoby to być niebezpieczne XD


@jonasz787: Ja to uwielbiam takich trollować, zawsze ruszam wolniej oni gniotą na maksa a później ich wyprzedzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jonasz787: Miałem jak Ty, po 200 km kark mi wręcz odpadał. Okazało się że miałem źle dobrany kask (jeśli jesteś w stanie ruszać kaskiem na boki gdy masz go na głowie, to znaczy że jest za duży) + mój poprzedni kask nie był przeznaczony typowo na sporty przez co głowa musiała być mocno podniesiona do góry, żeby dobrze widzieć. Teraz mam sportowy kask i do tego idealnie dopasowany i jest niebo
  • Odpowiedz
  • 0
@Man_of_Gx: Muszę zadzierać głowę ze względu na pole widzenia, ale krawędzią są moje brwi :D

@bocznica: Nie takie całkiem niewygodne. Sporo wygodniejsze od SV650, którego miałem wcześniej. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że da radę śmigać turystycznie, tylko ciało musi przywyknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@muse: @Man_of_Gx To w sumie może być dobry trop jednak, bo śmigam w Shoei NXR2, który raczej sportowy nie jest, ale rozmiarowo dobrany spoko, bo siedzi ciasno na głowie. Może faktycznie rozejrzę się za jakimś bardziej sportowym kaskiem... @muse a jaki kask masz?
  • Odpowiedz
@jonasz787: No ja właśnie zmieniłem na Shoei NXR2 i tak mi w nim dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Shoei NXR 2 jest bardziej właśnie do sportowych motocykli ale nie na tor, wcześniej miałem jakiegoś HJC, który bardziej pasował do szosowo-turystycznych.
  • Odpowiedz
  • 0
@muse: No w takim razie pewnie to kwestia karczycha i przyzwyczajenia :D większość dnia spędzam przy kompie (praca) i nie ruszam się za bardzo, więc pewnie kark musi przywyknąć do tej pozycji. Na razie się nie przejmuję :D
  • Odpowiedz
@jonasz787: od 80km/h mój motocykl przyspiesza lepiej na ostatnim biegu niż audi S3 pełną parą, więc o ściąganiu nie ma mowy... ALE Taycan idzie jak moje moto właściwie :( to już nie jest tak różowo
  • Odpowiedz
@jonasz787: no ale warto docenić choćby wolę walki u niektórych szoferów. Mimo że na starcie przegrani to jednak próbują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aż mi się przypomniało, jak 2 tygodnie temu wyskoczyłem polatać i na światłach na pasie obok stanęło dwóch sebków w Audi A4 (po dźwięku 1.9TDI), obczaili moto i zrobili przygazowke. Ja na sporcie wprawdzie nie latam, ale Bandit 1250 też do najwolniejszych nie należy
  • Odpowiedz
Nie takie całkiem niewygodne. Sporo wygodniejsze od SV650, którego miałem wcześniej. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że da radę śmigać turystycznie, tylko ciało musi przywyknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jonasz787: ale że co? Twierdzisz że R6 jest wygodniejsza niż SV? JEŹDZIŁEM NA OBU motocyklach SV(z owiewką) i absolutnie się nie zgodzę że R jest wygodniejsza ale o ile SV jest #!$%@? to R jest bardzo #!$%@?.
Jak
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum: Absolutnie nie próbuję tutaj głosić prawdy objawionej, ale dla mnie subiektywnie R jest sporo wygodniejsza niż SV :D (foto mojej SV poniżej)
W SV po 50-70km tyłek wołał o przerwę, tutaj mogę śmigać normalnie.
Co do dłoni, to nie miałem problemów ani na SV ani na R. Chwytam bak udami, śródstopie na podnóżkach i jest gitówa. Jedyne co, to muszę obniżyć klamkę od sprzęgła tak jak pisałem wyżej, bo po
jonasz787 - @mpetrumnigrum: Absolutnie nie próbuję tutaj głosić prawdy objawionej, al...

źródło: 2023-09-06 14.33.28

Pobierz
  • Odpowiedz
Edit: Niektórym kierowcom odbija palma jak zobaczą supersporta i chcą się ścigać... Na przykład podczas ich wyprzedzania. Gdyby nie to, że nie mają szans to mogłoby to być niebezpieczne XD


@jonasz787: Przy każdym moto tak jest, akurat na DL1050 najbardziej lubiłem bo to taki niepozorny klocek pod światłami był. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak jeździsz przy takich temperaturach to zainwestuj w cieplejsze rękawice, i jedwabne pod
  • Odpowiedz
@jonasz787:
Szyja się wzmocni i przyzwyczai, ale dupa nigdy XD

żeby ogrzać dłonie

montuje się podgrzewane manetki, najepiej takie by na maksymalnym parzyły dłonie, wtedy dają radę nawet w okolicach 0 stopn, nie dziękuj
A samochodowych ściganytów się podpuszcza przegazówka, po czym pozwala odjechać jak na debili piłujących silnik przystało, następnie dostojnie ich doganiasz, kiwasz głową z uznaniem, kciuk w górę, co tam chcesz, po czym redukujesz bieg i w 3
  • Odpowiedz