Wpis z mikrobloga

@Need: siądzie, ale do czego ten komp? bo jak do pracy to procek inny bym sugerował.

a jak do gier to reszta ma średnio sens finansowy

ja bym wolał inny zasilacz. raz, że 1kW zbędny dwa, ten model nawet nie ma zdaje się nowego standardu a cena premium+.
ja bym brał jakiegoś corsaira z
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
bo jak do pracy to procek inny bym sugerował.


a jak do gier to reszta ma średnio sens finansowy


@10129
  • Odpowiedz
nie chciałem proponować intela tylko bardziej 7900 albo 7950x do pracy z wirtualizacją. do gier wystarczą nadto, a do pracy jednak wiećej rdzeni może się przydać.

dodatkowy cache w wersji x3d nic nie daje w pracy praktycznie i to będzie tam zwykły 7800x z 8 rdzeniami. A w grach sobie nawet i 7600x świetnie radzi więc tu bym nie szalał jak nie potrzebujesz koniecznie 200 fps zamiast 150 w FHD czy coś w tym stylu.

Co do zasilacza to wychodzę z założenia, żeby kupić raz a porządnie. Nie cierpię zmieniać potem okablowania więc lubię mieć zapas mocy więc wole się zabezpieczyć na przyszłość jeżeli chodzi o upgrade GPU.

ale ten zasilacz właśnie nie ma nowego okablowania ( ͡° ͜
10129 - nie chciałem proponować intela tylko bardziej 7900 albo 7950x do pracy z wirt...

źródło: Screenshot 2024-03-10 145425

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Można też dodatkowy kontroler sata dokupić.

Ale jak ma być biało to może bielszą płytę i schladzacz trzeba dobrać? @Need
Ja to chyba mam uprzedzenie do bq, ale faktycznie lepiej wybrać coś z ATX 3.0. A moc nawet po rtx 4090 spora.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
3 dyski sata a płyta ma dwa wyjścia.


@10129:

kurmwa no to koleiga problem. No cusz w takim razie trzeba będzie się pochylić nad jakimś rozwiązaniem, żeby przenieść dane na ten nowy dysk.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
7900 albo 7950x


@10129:

okej to jest ciekawe, jeszcze przejrzę.

a co do zasilacza to masz ewentualnie jakieś propozycje?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Ale jak ma być biało to może bielszą płytę i schladzacz trzeba dobrać?


@majk3l:

w sumie to nie myślałem nad tym w ogóle, ale może faktycznie, problem jest taki, ze mam już czarną
  • Odpowiedz
  • 0
@Need no wziąłeś białe pamięci. W sumie ciekawe czy mają xmp.

No ale oczywiście da się spokojnie dobrać płytę z 4 wyjściami sata.

Sprzedawca powinien ci to wszystko spokojnie ogarnąć.
W. Każdym razie my dobieramy bez problemu.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
a w tej płycie coś się nie podobało, ze musiałaeś się zniżać do asusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@10129: a co przemawia na korzyść Asrocka?
  • Odpowiedz