Wpis z mikrobloga

Używa ktoś hdr w monitorze lub tv? Mam monitor ips z HDR400 i włączenie go wcale nie polepsza barw a sprawia wrażenie, jakby coś się spod matrycy zaczęło wydobywać białe światło i kolory są jakby bardziej sprane od tego.
Mam też laptopa z oledem i hdr tutaj również na jak dla mnie sprane kolory. Tyle opinii czytalem, jaki to hdr w oledzie nie jest wspaniały a ja tego kompletnie nie widzę.
Poza tym, w laptopie mam też do wyboru przestrzenie barw takie jak dci-p3 i display-p3. Przydaje się to do czegoś czy raczej dla zwykłego użytkownika nie jest to przydatne?
#monitory #telewizory #komputery #grafika
  • 6
@kerri: Oled inaczej podświetla piksele od zwykłego wyświetlacza led, więc w teorii powinien cechować się większą głębią czerni. Monitor to telewizor? Do czego jest podłączony i jakim kablem?
Tyle opinii czytalem, jaki to hdr w oledzie nie jest wspaniały a ja tego kompletnie nie widzę.


@kerri: bo jest, ale w telewizorach i z odpowiednim contentem, a nie w grach lub Windowsie. 400 nitów to jest za mało na HDR i do tego implementacja HDR w grach jest najczęściej skopana
  • 0
@wicherq: @Logytaze @Drmscape2
Wiem o tym, że w monitorach led hdr to pic na wodę, ale mam teraz asusa vivobook z oledem 600 nitów i jest podobnie.
Wygląda to jakby ktoś latarką zza matrycy świecił i kolory dla mnie tracą na jakości.
Chyba, że OLED 600 nitów w laptopie to też za mało żeby hdr dobrze działał.

Monitor to xiaomi mi gaming 27" 1440p i podłączony przez dp.
  • 0
@Logytaze: Monitor to monitor, podłączony do kompa przez dp.
Zresztą mi tu bardziej chodzi o laptopa bo ja ani na led ani na oled nie widzę zalet tego hdru.