Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tymi wykresami na xtb? Co to za luka czasowa? Nie było żadnego obrotu w tych minutach 11:02 i 11:03?

#xtb #gielda
xumi - Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tymi wykresami na xtb? Co to za luka czasowa? Ni...

źródło: asdfasdf

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
@KosmicznyPaczek: Czyli dobrze rozumiem, że albo były zlecenia poza widełkami, albo nie było wówczas zleceń żadnych?

Czyli tak właściwie to na tym wykresie dolna oś nie oznacza czasu tylko tak jakby upływ tych świec, których może nie być w ogóle dla niektórych okresów.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Czyli dobrze rozumiem, że albo były zlecenia poza widełkami, albo nie było wówczas zleceń żadnych?


@xumi: Tylko XTB tak tego nie liczy. Dla niego liczy się najwyższa oferta (bid). No chyba nie doszło do całkowitego wyczyszczenia karnetu po stronie kupujących. Można też po prostu to zostawić i przyjąć, że jak zwykle XTB ma jakiś b----l z danymi. Czasem się to rozjeżdża z prawdziwymi.

A wideł na GPW
  • Odpowiedz
@xumi: Ja ci wyjaśnię doskonale. Drogi kolego, jest to 'spi*rdolenie' platformy, Taki wykres powstaje kiedy nie dostają z rynku danych, nie potrafi ich algorytm wyliczyć ceny poprawnie z powodu zbyt dużych różnic na podstawie danych źródłowych. To CFD jakiś? Np. na złocie była taka akcja jak pare miesięcy temu wywaliło złoto na 2140. Przez kilka minut nie było notowań albo były skokowe. Brakowało kilku minut z rynku... reklamacja zgłoszona, kopanie
jmp_eax - @xumi: Ja ci wyjaśnię doskonale. Drogi kolego, jest to 'spi*rdolenie' platf...

źródło: Screenshot 2024-03-09 175407

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@jmp_eax: To akurat akcje CD Projekt.
Na innych mniej znanych spółkach te luki są jeszcze większe i jest ich więcej. Jak np. Będzin.
Dlatego założyłem, że może po prostu nie ma żadnych transakcji wtedy.

Znasz może jakieś inne dobre źródło danych minutowych z GPW?
  • Odpowiedz
@xumi: Hmm...nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, ale każdy makler (ing/bossa/mbank) daje Ci dane minutowe. Bossa chyba daje najbardziej przyjazne wykresy...bo ING to rysuje beznadziejnie. Chcesz płacić za konto czy za free? XTB rysuje dobrze i ładnie, ale ma swoje mankamenty. Prostota kupowania w XTB jest nadzwyczaj 'przyjazna' użytkownikowi....w przeciwieństwie do innych polskich brokerów. W przypadku akcji CDP mogło się tak zdarzyć że nie było transakcji więc nie narysowali. Looknij
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@jmp_eax: chodzi mi o dane, które mogę pobrać z api. W xtb mogę pobrać dane minutowe z ostatniego miesiąca ale to trochę mało :/
  • Odpowiedz