Wpis z mikrobloga

Hej, jestem z żoną na etapie projektowania domu, w tym tygodniu byliśmy na pierwszym spotkaniu z architektem, na którym robił z nami wstępny wywiad. Przy temacie planowanych rozwiązań technologicznych nasz architekt powiedział, że standardowo projektują połączenie #pompaciepla z #rekuperacja, dzięki czemu nie ma konieczności montowania #klimatyzacja. Mówił, że w takiej kompozycji rekuperacja latem przepuszcza powietrze przez pompę, która je schładza na tyle, że w pomieszczeniach utrzymywana jest niska temperatura.

Zdecydowanie nie jesteśmy specami z tematów budowlanych, stąd taka propozycja mocno nas zaskoczyła. Naszym punktem wyjścia był pomysł na montaż pompy ciepła + rekuperacja + klimatyzacja. Dodam, że za normalną temperaturę w pomieszczeniu uważamy 20-21 stopni :P

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy faktycznie takie chłodzenie rekuperacją jest w obecnych systemach wydajne? Chętnie posłucham Waszych opinii.

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 27
  • Odpowiedz
@wiatrak2 z mojej ograniczonej wiedzy gruntowa jest po prostu wydajniejsza. Powietrzna działa dobrze do -10 stopni i ekonomicznie potem włączają się grzałki. Jeżeli mieszkasz w miejscu gdzie zima jest taka prawdziwa to polecam po prostu się dobrze zorientować. Poza tym palac w kominku na wieczór, dogrzewam dom do wyższych temperatur na noc, gdzie pompa potem nie musi tego prądu tyle zużywać do utrzymania znośnej temperatury. Koszt utrzymania temperatury nie rośnie liniowo i
  • Odpowiedz
Ty masz jakiś problem ze sobą? Czepiasz się, że na portalu ze śmiesznymi obrazkami ktoś napisał za obszerny komentarz? Serio? Nie wiem człowieku skąd w Tobie tyle jadu.


@Xargo1: bo bzdury piszesz nie na temat. Dwa, mam prawo komentować, w końcu napisałeś to na publicznym portalu.
  • Odpowiedz
Powietrzna działa dobrze do -10 stopni i ekonomicznie potem włączają się grzałki


@Haiiro: a te rewelacje to skąd? Bo to tak nie działa akurat i zależne jest od wielu czynników.
  • Odpowiedz
@wiatrak2: a ja powiem że nie wierz z żadne dobory od architekta pompy albo rekuperacji. U mnie też mieli wszystko zajebiście zaprojektować a ostatecznie wyszło do #!$%@? sie nie nadaje i teraz robie projektu specjalistów. Osobno wod -kan osobno rekuperacje czy osobno elektryka
  • Odpowiedz
@ksiak rewelacje od gości co się tym zajmowali, mogę ci dać numer telefonu, to im wyjaśnisz, że nie mają racji, bo ja mam to w dupie.
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels: na szczęście tak to będzie wyglądało - architekt na tym pierwszym spotkaniu poopowiadał o tym rozwiązaniu w ramach luźnej rozmowy, ale ostatecznie będzie to projektowane na podstawie ekspertyzy od fachowców w tej dziedzinie :P
  • Odpowiedz