Wpis z mikrobloga

#polityka #protest #bekazlewactwa #aborcja

Moim skromnym zdaniem, to aborcja w Polsce jeszcze długo nie będzie legalna na zachciankę, ponieważ idealnie ten temat służy politykom do zasłaniania poważniejszych i realnych problemów w kraju. Odbywają się największe protesty od lat. Rolnicy walczą o swoje i de facto również nasze lepsze jutro, a tu nagle, cała na czarno, wjeżdża aborcja, no temat idealny by odwrócić od wszystkiego innego uwagę.
  • 11
ponieważ idealnie ten temat służy politykom do zasłaniania poważniejszych i realnych problemów w kraju.


@wilhelm99: Tak, dlatego jak trzeba było podpisać listę do Trybunału Konstytucyjnego, to nagle wszyscy posłowie Konfederacji się podpisali.

Konfederacja - partia, która zajmuje się tematami zastępczymi.
@M4rcinS: A to do mnie? Przecież ja nawet nie jestem ich wyborcą xD


@wilhelm99: a ja coś napisałem o tym, że jesteś ich wyborcą? Napisałem, która partia najbardziej liczy na odwrócenie głowy od wymienionych przez ciebie tematów - Konfederacja.
@M4rcinS: no to piękne fikołki odstawiasz, nigdzie o konfederacji nie napisałem, poza tym, obecnie to które partie wykorzystują ten temat i podnoszą na piedestał?


@wilhelm99: by nie było obecnie tematu, gdyby nie posłowie PiSu i Konfederacji.
@galicjanin: też uważam, że to było najlepsze rozwiązanie, problem w tym, że obecnie rządzący nawet w tym się nie dogadają ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy specjalnie się nie dogadają? Nie wiem, choć się domyślam
@wilhelm99 do 2025 r. max na co możemy liczyć to powrót do kompromisu, Duda i tak zawetuje aborcję na życzenie, może nawet zawetować powrót do stanu sprzed wyroku jak go będą cisnąć mocno biskupi i PiS uzna że dobrze jest trzymać się nadal biskupów i w uzasadnieniu użyje argumentu o dzieciach z Downem, że będą zabijane.