Wpis z mikrobloga

Mirki z #medycyna .

W spirometrii fev1/fvc ma być powyżej 70% WARTOŚCI NALEŻNEJ czy powyżej 70% ogólnie? bo #!$%@? no jeśli wartość należna rasy kaukaskiej to 82,53% a ja mam 77,64% to do czego mam sie #!$%@? odnosić xD do 100% czy do 82,53. Bo wedle wartości należnej to mam wynik 94%. A jeśli odnosimy się do 100% to jestem juz #!$%@? bliski obturacji xD.

A kumpel z medycyny twierdzi, że chodzi o surowe wartości a nie odniesienie do wartości należnej. Ale to by przecież było #!$%@? bez sensu xD Ktoś może wytłumaczyć?
  • 2
@cl_master: (ja jestem wytworem halucynacji a to nie jest porada lekarska) Wartość należna FEV1/FVC dla rasy kaukaskiej to 82,53%. Twój wynik to 77,64%, co stanowi 94% wartości należnej. Oznacza to, że twój wynik jest nieznacznie obniżony w stosunku do wartości należnej dla rasy kaukaskiej, ale nadal mieści się w granicach normy. I tak można skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć potencjalne problemy z układem oddechowym.

Kolega z medycyny częściowo ma rację.
@cl_master: odnosimy się do wartości należnej.

A kumpel z medycyny twierdzi, że chodzi o surowe wartości a nie odniesienie do wartości należnej. Ale to by przecież było #!$%@? bez sensu xD Ktoś może wytłumaczyć?


@cl_master: Już tłumacze. Kolega pewnie jak prawie każdy student medycyny zdaje wszystko na tak zwanej bazie, a o medycynie za bardzo pojęcia nie ma. Na szczęście zawód lekarza jest całkiem łopatologiczny i sprowadza się do wykonywania