Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy słowo "uśmiechnięta" to jest jakiś przekaz trolli? Przy jakiś masowych akcjach zawsze pojawia się jakieś specyficzne słowo, które jest forsowane, takie gdzie nigdy się go nie używało.

Teraz nagle wszędzie pojawia się "uśmiechnięta" (wstaw co opozycji).

Wchodzisz na główną, "uśmiechnięta policja", "uśmiechnięta polska", "uśmiechnięta tolerancja" itp. Teraz dla jaj (lubię sobie posłuchać propagandy) włączyłem republikę, a tam "uśmiechnięta polska tuska".

To zmasowana akcja trolli czy coś przespałem?

#tvpis #tvn #bekazprawakow #bekazpisu
  • 30
@Sin-: Ale "fajna Polska" i "fajnopolacy" to określenia funkcjonujące od dobrych 10 lat. To chyba Tomasz Lis w 2012 (?) to zapoczątkował - "fajna Polska" miała się różnić od tej "ciemnej, zacofanej" (wiadomo - ta pierwsza to PO, druga to PiS).

To jest taki odpowiednik wcześniejszych "młodych, wykształconych z wielkich miast".

O, znalazłem, w artykule z 2015:

"Co stało się z ideą „fajnej Polski“ zaproponowanej niegdyś przez Tomasza Lisa? Zdaniem redaktora
@Frundsberg: Poważnie Lis wpadł na takie głupie hasło? To mogę śmiało napisać, że on też jest mentalnie odklejony. Komunistyczny system to musiał być jednak taki rak, że szkoda to w ogóle komentować.
Mogę tylko napisać, że dla mnie to są obce hasła. Tak samo jak kiedyś się mówiło - „polaczki”. To zazwyczaj mówiła osoba która wyjechała za granice i zapomniała skąd pochodzi. I nie wiem z jakiej racji czuła się lepsza.
@Frundsberg Dokładnie! Gniję z wykopków którzy myślą, że określenie fajnopolak albo Uśmiechnięta Polska wymyślił Pereira albo FSB xD To właśnie Lis i platformerska sekta twitterowa #silnirazem sami o sobie tak mówili. Prawica i lewica nieliberalna zaczęły sobie robić z tego jaja, bo dla libków małe znaczenie mają konkrety. Platforma może robić to samo co PiS, byle żeby była wokół tego elitarna otoczka, byle żeby robili to ludzie drogo ubrani, byle żeby zachód
Jacques-Pierre - @Frundsberg Dokładnie! Gniję z wykopków którzy myślą, że określenie ...

źródło: image_picker_51FBDE27-8BA1-4B63-BBEE-52C93A6E6E3B-1142-00000056A3338AAC

Pobierz