Wpis z mikrobloga

Laska z roboty mi pisze, że dostała wiadomość od klienta w której żali się, że oferta którą mu wysłała w pdf jest nieczytelna.
Na dowód wysłała mi bezpośredni link do tej wiadomości w swojej skrzynce mailowej. Mówię jej, że nie mogę wejść po tym linku do jej skrzynki i sobie poczytać xD

To mi wysłała screenshota ze swoich dwóch ekranów, gdzie na jednym był ten pdf otwarty. Oczywiście gówno widać, bo czat skompresował plik.

Proszę więc, żeby mi wysłała ten pdf po prostu (nie wiem czemu od razu tego nie zrobiła, to chyba najbardziej logiczne się wydaje).

Wysłała: file:///C:/Users/aneta/Pictures/Oferta%203%20.pdf

#piatekpiateczekpiatunio #korposwiat #korpobitch #logikarozowychpaskow #anetacore #anetajuzkaszle #pracbaza
  • 28
jest to jednak zaskakujące jak młodzi ludzie funkcjonują w dzisiejszym świecie bez umiejętności obsługi komputera na poziomie 5 klasy informatyki w podstawówce.


@znikam5: Ja już w okolicach 2015 roku zauważyłem w swojej firmie, że młodsze pokolenie robi wszystko na telefonie. Rozwaliło mi mózg jak chłop klepał opis auta które sprzedawał na komórce i siedział z pół godziny nad tym "bo mu wygodniej niż na komputerze".
@znikam5 obecni młodzi ludzie znają dobrze ekrany dotykowe, smartfony/tablety itd. Ale jeśli chodzi o normalny OS i typowe zadania biurowe na komputerze to wielu się potrafi gubić, bo nie korzystają z eksploratora, windowsa tylko z wierzchu.
Wtórny informatyczny analfabetyzm się wkrada.
@znikam5: nikt nie wymagał nigdy od 25-latków obsługi komputera. Wypracowania na polski w szkole na papierze jak w średniowieczu. Dostęp do internetu ze smartfona, gdzie nie trzeba nawet wiedzieć co to jest plik i folder. Każda aplikacja (YouTube, tiktok, messager) działa sama i nie trzeba się uczyć jej obsługi, tylko wszystko masz podstawione pod nos i musisz na to tylko nacisnąć palcem.