Wpis z mikrobloga

Mirki co myślicie o tym zegarku? 3200 USD to dużo za kwarc, ale z drugiej strony wykończenie koperty za sprawą techniki zaratsu, które oferuje GrandSeiko jest jednym z topowych, mechanizm kwarcowy robiony ręcznie i jeden z najlepszych na świecie, idealne 40mm średnicy i fajny vintage'owy vibe. Z trzeciej strony to 3200 usd za kwarc oraz duża utrata wartości na rynku wtórnym......ciężki orzech do zgryzienia. https://youtu.be/lv1e-ThGRH8?si=jDmmMbrQWaF6rycr

#watchboners #zegarki #zegarkiboners
DobrodziejzTulczyna - Mirki co myślicie o tym zegarku? 3200 USD to dużo za kwarc, ale...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-7 o 20.40.02

Pobierz
  • 33
@Dobrodziej_z_Tulczyna ja w tym jestem od roku ale już mnie te automaty wqrwiają. Jeszcze jak bym miał jeden do wszystkiego. A ja mam już 14 zegarków i codziennie inny, więc nieważne jaka rezerwa - nie wytrzyma na swoją kolej. A jak wyciągam kwarc to tylko data może być zła.
A co do tego Seiko - nie mój Vibe. Wolę coś ciekawszego. Ale jakbym chodził codziennie w garniaku to ciekawsze i tak by
@Nudel1306: Mocno się zastanawiam, jednak nie ukrywam, że to GrandSeiko to narazie taki mój dream watch, chyba najlepszą opcją będzie zakup używanego modelu, jest taki sklep z zegarkami premium co ciekawe polski, nazywa się Chroneo i tak się składa, że mają ten zegarek (oczywiście używany) za 9400 pln. Te 3200 usd jest dla mnie na granicy możliwości finansowych, tak więc tego.....raczej nie dołożę 800 usd do spring drive'a.
@thewickerman88: Citizen świetna marka, mechanizm też bardzo fajny, jednak to nie jest ten poziom wykończenia, mimo iż dobry. Jako kolejny sikor do kolekcji byłby zajebisty, zwłaszcza ta tarcza w modelu po prawej. Orientujesz się ile będzie kosztował? Bo jak sprawdzam to nie jest narazie nigdzie dostępny.
ile będzie kosztował? Bo jak sprawdzam to nie jest narazie nigdzie dostępny.


@Dobrodziej_z_Tulczyna: nie jest drogi, tylko to JDM - na Japoński rynek i u nas go nie będzie, na chrono nb1050 kosztuje poniżej 2k zł, nb1060 to ceny między 2,6k zł do 3,5k zł. Jak mówiłem - fajny i tani :)
@Dobrodziej_z_Tulczyna: a z drogich japońskich kwarcy fajny jest citizen chronomaster AQ4020-54Y albo nowszy AQ4091-56A Też trudne do dostania ;) . Tarcza ze strukturą papieru washi, szlify też gdzieś w recenzji widziałem że ktoś używał słowa zaratsu.
Cenowo w złotówkach ok 9-10k zł za nówkę, używanie da się dorwać taniej. Ktoś teraz chyba w PL sprzedaje szarego za 9k.
thewickerman88 - @DobrodziejzTulczyna: a z drogich japońskich kwarcy fajny jest citiz...

źródło: aq4020-citizen-chronomaster-v0-4sc5kvvzl0291

Pobierz