Wpis z mikrobloga

@enten Gdyby zbudować najpierw fabrykę domów i tylko składać bloki jak z klocków to by na pewno kosztowało dużo mniej. Do tego może jakiś robot budujący/drukujący ulice (nie wiem czy taki istnieje w ogóle). Też fabryka lamp ulicznych i pewnie innych tego typu powtarzalnych elementów. Potem te fabryki by nadal produkowały dla innych miast a mieszkańcy by mieli w nich zatrudnienie. Same plusy.
Gdyby zbudować najpierw fabrykę domów i tylko składać bloki jak z klocków to by na pewno kosztowało dużo mniej. Do tego może jakiś robot budujący/drukujący ulice (nie wiem czy taki istnieje w ogóle). Też fabryka lamp ulicznych i pewnie innych tego typu powtarzalnych elementów. Potem te fabryki by nadal produkowały dla innych miast a mieszkańcy by mieli w nich zatrudnienie. Same plusy.


@LeonardoDaWincyj: To jest sprytny plan!
Poczytaj jak powstało Las Vegas ;)


@Plotkova99: W Polsce to nie wypali bo mamy ustawę antyhazardową. Mogłoby natomiast wypalić gdyby człowiek miał własną miniarmię. Zająłbym Hel, pootwierał tam kasyna, a później negocjował autonomię.
@farbowanylisek @Plotkova99: Tak sobie teraz myślę, że koncepcja Helu jako polskiego Vegas to nie jest taki głupi pomysł. Rząd mógłby już w geście liberalizacji prawa przyznać na tym terenie specjalne prawa hazardowe, być może i podatkowe. Lądowo jest to teren mocno ograniczony, więc mocno się nie rozrośnie. Rozwojowo natomiast wystrzeli w powietrze i pewnie stanie się skrawkiem Polski na poziomie ekonomicznym Dubaju. M2 ziemi w takim miejscu podejrzewam, że może wtedy
@farbowanylisek: czemu ma pójść na dno? Właśnie na tym będzie polegał cały myk, że ograniczenia terenowe i wysokościowe będą wymuszały mało budynków i proporcjonalnie pewnie niewiele wieżowców. A to z kolei podbije ceny i usługi w kosmos jeżeli tam będą specjalne prawa przyznane.
Ile kosztuje budowa miasta od zera?


Czy możliwe byłoby zbudowanie miasta po środku pola dla cyfrowych nomadów?


@enten: Możliwe.
Po malutku, bez pośpiechu, wszystko zrobisz sam.
Tylko musisz budowlankę znać, krzepę mieć jak wół,
Sam pociągnąć wóz pustaków, choćby był bez kół.
Po malutku, bez pośpiechu, wszystko zrobisz sam.


@szejsetdwajsciaczy: To chyba musiałbym zacząć od skończenia budownictwa i architektury bo nikt mi nie da pozwolenia na samodzielnie zrobiony projekt gdy nie będę miał uprawnień.