Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W sprawie zwolnień programistów: https://4programmers.net/Forum/Kariera/364478-zwolnienia_watek_zbiorczy?p=1953380#id1953380
Zwalniają najcichszych introwertyków/aspołeczniaków/aspergerowców/autystyków zostają dynamiczniaki/ekstrawertycy/przebojowcy
Umiesz w small talk, uśmiechasz się, jesteś sympatyczny zostajesz a jak nie to wylatujesz.

#programista #programista15k #pracbaza #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: a czegoście się spodziewali? Z moich kolegów, którzy doszli do dobrych stawek nikt nie jest intrawertycznym aspołeczniakiem. Oczywiście, cenimy takich programistów, oni robią super robotę. Ale to są ludzie, którzy nie potrafią się odnaleźć w realiach gdzie płaci się dobrą kasę, a w Polsce głównie się płaci dobrze za robotę blisko biznesu i dogadywanie z nimi co oni w ogóle chcą. Jak chcesz taska i się zaszyć w pokoju to
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja będąc introwertykiem doszedłem do roli najpierw CIO, a ostatnio doszło mi CISO bez problemu, i tego “ugadywania się z biznesem” to jest tyle co nic. To jakiś dziwny mit.

Może CTO musi mieć większego skilla, ale tylko trochę IMO jeśli potrafi postawić na swoim.

Dopiero od CFO zaczyna się IMO strefa gdzie trudno jako-tako być introwertykiem.