Wpis z mikrobloga

@milo1000 no właśnie dopiero co zdałem i chciałem coś mało wymagającego na początek. Szczerze myślałem nad hornetem na początku, ale jak poczytałem jak oddaje moc to ie wiem czy jest to dobry pomysł. Jaka pozycja na tych motocyklach, bardziej wyprostowana czy sportowa?
@George_Liquor: W sumie to bzdury. miałem r4, v, r2, single i jak zbijesz dwa albo trzy biegi w dół to w każdym zablokujesz koło, zresztą mt i tak ma wykorbienie o 270 stopni to charakterystyka podobna na vki. Kupuje się to co jest w lepszym stanie albo co się podoba bo tworzenie mitów typu litr na początek to za dużo, bez litra to nie jazda, vka blokuje koło czy innych to
Jaka pozycja na tych motocyklach, bardziej wyprostowana czy sportowa?


@BambusowyBambo: Oba to takie bardziej streety/nakedy, więc w miarę wyprostowana i to jest OK. Ja bym sporta nie kupił, właśnie dlatego, że niewygodny. Co do oddawania mocy, to niestety 600 zawsze jest gorszy niż litr. Oczywiście litra to Ci stanowczo odradzam, bo łatwo przesadzić na początku, ale właśnie litra nie trzeba kręcić, żeby jeździć płynnie, można operować w zakresie do 4 -
@BambusowyBambo: A, byłbym zapomniał - jeżeli nie masz wyraźnej preferencji, to bierz ten, który ma ABS. ABS na moto dosłownie ratuje życie. Bez ABS chwila nieuwagi, wciśniesz klamkę za mocno i od razu low-side (uślizg przedniego koła i szlif) i potem możesz się tylko modlić, żeby się nie spotkać z jakąś przeszkodą, albo żeby ktoś cię nie najechał. ABS eliminuje takie sytuacje.
@BambusowyBambo jak bedziesz mial jaja odkrecic w sv650 gaz w dolnym zakresie obrotow to pozniej nie zmiecie cie z planszy bo jest tak samo. Natomiast oba te motocykle przyspieszaja do 100kmh w okolicy 3.5s wiec jezeli to Twoje pierwsze moto to i tak bedzie Tobie sprawiac wrazenie bardzo szybkiego ;) natomiast nie polecam nakedow no chyba ze bedziesz bujal sie po miescie. Obydwa beda spoko bierz ten ktory ci sie bardziej podoba.
@BambusowyBambo: hej, mam horneta już 4 rok jako pierwszy moto (2006 gaźnik) i polecam bardzo. Też miałem wątpliwości odnośnie mocy, ale to bardzo spokojne moto do 8k obrotów i wybacza błędy, hamowanie silnikiem jest słabsze niż w v2, więc imo lepiej się nadaje na pierwsze moto. No i dla mnie zajebiście wygląda, a po paru miesiącach jak się przyzwyczaisz do jazdy i odkręcisz do oporu to idzie tak że ja #!$%@?
@BambusowyBambo: Jamaszka lzejsza, prowadzi się jak taki większy rower - zresztą sam wiesz bo miałeś na kursie. Dla mnie sprawiała takie wrażenie szczeniaka co chce się bawić i cały czas mówiła „no odkreć bardziej”.
A SV 3gen to był mój pierwszy duży motocykl, silnik jest zajefajny i mega ekonomiczny, nie słuchaj tych co mówią że hamowanie silnikiem Cię zabije przy pierwszej okazji bo to totalne bzdury.
Zresztą po przygodzie z rzędówkami