Wpis z mikrobloga

Czaicie co się #!$%@?ło xD Moja różowa chwilowo pracuje sobie w powiatowym kołchozie (takim większym) w HRach. I jak mi czasem opowiada co się tam #!$%@?, to XD^xD Takie korpo-anetki z HR przy tych kretynkach, to jest niczym profesor przy jakimś menelu xD

Ale do rzeczy - wczoraj jedzą sobie obiad tak razem, dzień jak co dzień. I majówka niedługo, to temat zszedł na wakacje. No i tam biadolą, że drogo, że już bonu turystycznego nie ma (xD) a ona by dziecko w tatry, do zakopanego wzięła (xD). Może zdjęcie z misiem chce, #!$%@? wie. Wtem jedna, z działu księgowości (zaznaczam, z działu księgowości, więc pewnie ma jakieś gówno studia z finansów xD) taka ucieszona mówi, że super, bo w tym roku znowu będą wakacje kredytowe to sobie pojadą na wakacje z mężem. Moja różowa śmiechła i jakoś tam skomentowała, bo była przekonana, że to jest żart. Ale zapadła pewna niezręczna cisza - po chwili ta laska mówi, że nie no, serio XDDDDDDDDD Ja byłem przekonany, że to jest mem, że hehe "wakacje" kredytowe, a ci ludzie tak serio robią XD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 106
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: @DeoLawson @PurpleHaze @Ka4az @PomidorovaLova ale ja nie mam problemu - czy ja poszedłem do niej, i powiedziałem "słuchaj #!$%@?, nigdzie nie jedziesz, bo mam z tym problem"? No nie - ja się po prostu śmieję. Śmieję - przez łzy co prawda - z faktu, że polacy są ekonomicznymi pariasami żrącymi na kredyt. Co - notabene - ten wątek świetnie potwierdza xD

@koniecswiatajestbliski: dawaj mordo jakąś chwilówkę to i na
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Jeśli jesteś programistą 15k z banku, to masz prawo płakać o to, ponieważ w tym roku zapłaci mniej rat, a za 20 lat je dopiero wyrówna, a zysk ma być w 2024, a nie 2044!
Jednak jeśli pracujesz w każdej innej branży, to się tylko cieszyć, może właśnie ta babka wydaje pieniądze w firmie, dla której pracujesz :D
  • Odpowiedz
@DeoLawson np to że branie kredytu pod sam korek nie ma sensu? Lepiej poczekać z 5 lat i mieć te 200-400zl miesięcznie wolne a nie 50zl bo kredyt na dom jest czy coś
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Kobieta, która zarabia pewnie śmieszne pieniądze i podwyżka raty kredytowej zabiera jej istotną część dochodu, chcę jechać rodziną na wakacje. Kosztem biednego banku który musi jej wydłużyć okres kredytowy, jest obiektem żartu bo lol, biedaki wydają pieniądze na swoje potrzeby. Boże jak ja gardzę wypopkami.
  • Odpowiedz
@chaosrising

Niestety to prawda - ludzie dosłownie to używali / używają do wakacji. Później zdziwienie ze jednak glapa stopki trzyma i większość raty to odsetki. Niestety PiS wyedukowal społeczeństwo do bycia zależnym od państwa, socjali, ze można ryzykować bo kapitan Polska zawsze pomoże


Tak, dlatego większość ludzi korzystających z wakacji nadplaciło swój kredyt.
  • Odpowiedz
@Lordon: A skąd wiesz że nie ma sensu ? Skąd wiesz czy za 5 lat Anetę będzie stać na dom? Kolega widzę zjadł wszystkie rozumy i wie jakie Aneta będzie miała zarobki za 5 lat, jakie będą ceny nieruchomości itd Wszyscy moi znajomi którzy wzięli kredyty pod tzw korek wyszli na tym znacznie lepiej ode mnie.
  • Odpowiedz
@Krupier: Oczywiście że są xd Popatrz sobie jakie są marże na kredytach dziś a jakie były ostatnim razem kiedy stopy były na tym poziomie. Popatrz sobie na podwyżki cen wszystkich usług bankowych.
  • Odpowiedz
Serio li tylko przez pryzmat kasy oceniasz postepowanie innych ludzi?


@PurpleHaze: Ale nie kumasz, że to zahacza o kwestię ODPOWIEDZIALNOŚCI?

Zakładam, że OPowi chodzi o sytuację, gdzie ktoś z kredytem jedzie na wakacje, a żyje z miesiąca na miesiąc. Przy tych założeniach można stwierdzić, że jest to nieodpowiedzialne zachowanie.

Gdyby takie p0lactwo wyginęło i w kraju były osoby odpowiedzialne, to kraj wyglądałby inaczej.

A jeżeli ktoś koniecznie chce jechać na wakacje
  • Odpowiedz
@DeoLawson

Oczywiście że są xd Popatrz sobie jakie są marże na kredytach dziś a jakie były ostatnim razem kiedy stopy były na tym poziomie.


Udowodnij korelację tego z wakacjami.

Popatrz sobie na podwyżki cen wszystkich usług bankowych.


0 zł niezmiennie od lat w moich bankach. Płacić za bankowość w Polsce to trzeba być naprawdę nieogarem.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: podniecasz się że masz laske z HR (najprostsze co może być ) a wysmiewasz laske z księgowości która ma 10 razy lepsze studia od niej ? Księgowej boją się nawet prezesi firm bo to na ich barkach stoją całe finanse podatki , bez księgowej firma pada , więc zrewiduj swój brak wiedzy tłuku mongolski
A laski z HR to bym się wstydziła xD najmniej potrzebna pozycja w firmie
  • Odpowiedz
@Krupier: Oho, mamy pana naukowca. Rozumiem że na mnie ciąży konieczność przeprowadzenia dowodu bo ja zakładam że coś istnieje. W takim razie nie dogadamy się. Niech ci będzie że nie ma takiej korelacji. Z frankami też nie ma to żadnego związku
  • Odpowiedz