Wpis z mikrobloga

No hej, dołączam do grupy ludzi, którzy widzieli już drugą "Diunę". Ale żeby nie było tak milutko, to mam wobec tego filmu trochę obiekcji! Fabuła taka sobie, akcji za dużo, umyka gdzieś majestat pierwszej części... ale o tym oczywiście w mojej recenzji TUTAJ

#film #filmy #diuna #sciencefiction #filmnawieczor #recenzja #fantasy #kino #ogladajzwykopem #kosmos
oskar-dziki - No hej, dołączam do grupy ludzi, którzy widzieli już drugą "Diunę". Ale...

źródło: Plakat-Dune-2-2023-Diuna-Czesc-druga-100x70cm

Pobierz
  • 11
@oskar-dziki:

Najmocniejszy, najbardziej emocjonujący i inteligentnie rozegrany moment ma miejsce w finale filmu, kiedy to pionki na planszy zostają rozstawione w naprawdę interesujący sposób.


jak dla mnie to zamknęli sporo możliwych zakończeń i będzie bardzo cięzko wrócić do książkowego (oby nie poprawnego) w zasadzie szkoda tylko genialnego kawałka Zimmera Kiss the Ring, które wzbudza bardziej smutek jak dobry mógłby być to film
getin - @oskar-dziki: 
Najmocniejszy, najbardziej emocjonujący i inteligentnie rozegr...
@getin: nie broniąc samego filmu, chciałem tylko przypomnieć, że tak samo "fani" narzekali na Władcę Pierścieni :) "ale że jak nie ma Bombadila", "jak to Aragorn nie chce być królem?", "dlaczego Saruman zginał na wieży, a co z powstaniem niziołków!!!" itd...

a teraz w obronie filmu, wróciłem z imaxa i film wgniata w fotel(pomijając końcówkę), jestem w stanie wybaczyć wycięte treści i zmianę w fabule(pomijając końcówkę) aby szary odbiorca mógł zrozumieć
@Titsuman: znawcy z koziej dupy xD Zamiast cieszyć się, że tak wybitne kino popularne jeszcze powstaje w natłoku tego syfu, to będą strugać krytyków filmowych i szukać dziury w całym.