Wpis z mikrobloga

#sejm #bekazpisu #polityka #bekazlewactwa

Przypominam, że poza oczywistymi przypadkami typu gwałt czy wady wrodzone płodu, kiedy przerwanie ciąży powinno być dostępne bez dyskusji, można przecież:
- po prostu się nie ruchać,
- kazać facetowi założyć prezerwatywę albo zrobić wazektomię,
- stosować antykoncepcję hormonalną,
- jeśli mimo wszystko coś zawiedzie, zastosować antykoncepcję awaryjną

No ale nie, trzeba bić pianę i próbować wszystkich skłócić xD
  • 8
kompromisu


@galicjanin: swoją drogą nie podoba mi się ta nazwa, bo to co było przez 20 lat co prawda było lepsze niż obecna sytuacja, ale to był kompromis najwyżej między kościołem a prawicą, a nie kompromisem dla ludzi

Prawdziwym kompromisem jest to że chętni mogą robić aborcję do pewnego tygodnia a inni nie muszą jej robić
@jaroty: Te zasady trzeba stosować w pierwszej kolejności, jeżeli nie chcesz mieć dziecka, to jasne. Ale nie znaczy to, że aborcja ma być zakazana lub ograniczona tylko do określonych przypadków. Ja wolę żyć w kraju, gdzie ludzie (w tym przypadku kobiety, bo to one są w ciąży, taki fakt biologiczny jak dwie płcie) mogą podejmować własne, indywidualne decyzje niż w kraju, gdzie zakazuje się tej możliwości dla wszystkich na postawie religijnych
@jaroty: O każdy z tych punktów są spory polityczne. Antykoncepcja awaryjna ma być środkiem wczesnoporonnym, a gdyby chciano dopłacać do prezerwatyw to pewnie też by coś wymyślili, że złe i grzeszne.