Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #takaprawda #redpill #gownowpis

Niepopularna opinia, ale moim zdaniem tak zwane Szybkie Randki które są tutaj często polecane jako alternatywa do #tinder to straszny #cope.
Nie chodzi o to, że sama idea jest słaba - bo tak samo opcja poznawania online ludzi z całego miasta / kraju / świata też jest zacna, ale gorzej wychodzi w praktyce.

Wychodzi gorzej w praktyce, bo te randki są odbiciem 1:1 schematu który wywodzi się z tindera na świat realny - tj. laska siedzi i w ciągu godziny podbija do niej około 10 petentów z którymi toczy gadkę. Z jednej strony mamy natychmiastowy feedback, widzimy osobę z którą rozmawiamy i szybko możemy ocenić czy ta osoba nam się podoba oraz czy z rozmowy rokuje to na coś więcej tj. już pełnoprawną randkę.

Z drugiej strony kobiety znowu zachowują się jak w sklepie przy półce gdzie jest 10 szamponów do włosów - za duży wybór, koleś niby ciekawy ale fryzura kiepska, drugi sympatyczny ale dość niski, trzeci fajnie wyglądał ale jakiś niemrawy.

Statystyki są tam takie, że kobiety średnio na 10-12 szybkich rozmów zaznaczają JEDNĄ osobę która im się podobała, gdzie facet oczywiście zaznacza połowę kobiet (bo realnie 3 z 10 były bardzo fajne które by chętnie poznał, ale kolejnym 3 by dał też szanse na kolejne spotkanie).

Co ciekawe faceci podchodzą do tych spotkań mocno zadaniowo (jak już tracę 2h i 50 ziko + piwo to chcę coś z tego mieć), a kobiety bardziej tam przychodzą miło spędzić czas, z tego co się dowiedziałem często chodzą na takie spotkania 2 razy w miesiącu.

Oczywiście jak zapytałem znajomą jak się jej podobało na takim wydarzeniu to odpowiedziała mi bardzo szczerze:

Wydarzenie spoko, ale kolesie tragiczni - dziewczyny były sympatyczne i ładne, ale kolesie tacy mocno średni. Spodobał mi się jeden facet, dobrze ubrany i wysoki ale miałam wrażenie że on to skacze z kwiatka na kwiatek więc też go odpuściłam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Reasumując - całe te Szybkie Randki są generalnie spoko opcją na wyjście z domu celem treningu socjalizacji - ale jest tam ekstremalnie trudno kogoś poznać, stanowią słabą alternatywę dla aplikacji randkowych, wszystko znowu jest oparte na wyglądzie gdzie musisz być powyżej przeciętnej żeby się przebić, dodatkowo na wydarzenia tego typu chodzi specyficzny sort kobiet który sparzył się na apkach randkowych, ale ma już w głowie wgrany modus operandi z nich wyniesionych tj. szukam tego jedynego aka. #chada a dla pozostałych jestem mocno selektywna.

Niestety ale mam wrażenie, że zarówno kobiety jak i mężczyźni tam przychodzący koniec końców pozostają samotni i niezbyt zadowoleni a wina oczywiście, że leży po stronie kobiet bo mężczyźni tą chęć kontaktu wykazują a one nie i wolą sobie szukać i szukać księcia na białym koniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dietetyq - #niepopularnaopinia #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #takapr...

źródło: speed-dating-porady

Pobierz
  • 17
@Dietetyq: żeby się załapać na speed dating to trzeba mieć jakiś alert bo po 1 dniu już miejsc dla facetow brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żadna to alternatywa dla tindera bo kobieta która się decyduje na szybką randkę tym bardziej nie ma oporów przed założeniem tindera
Problem rynku matrymonialnego wynika z ogromnej nierównowagi między popytem i podąża...
Jeżeli setki facetow próbuje poderwać jakaś przeciętna dziewczynę to jej
  • 3
Problem rynku matrymonialnego wynika z ogromnej nierównowagi między popytem i podąża...

Jeżeli setki facetow próbuje poderwać jakaś przeciętna dziewczynę to jej cena (oczekiwania wobec partnera) idzie do absurdalnych poziomów- i po prostu większość facetow na tą dziewczynę nie stać...


@Maxior99: dokładnie, bo jak sobie wczoraj poobserwowałem to realnie na zdrowy rozsądek jak wszędzie w życiu co do urody był rozkład normalny tj. większość osób tam zgromadzonych była PRZECIĘTNA plus był to
I jest to przezabawne jak taka Anetka 35 lat z wadą zgryzu wybrzydza i ona już była rzekomo na kilku SPID DEJTINGACH no ale nikt nie podszedł, na te wszystkie wypady zaznaczyła tylko 2 typków z czego z 1 umówiła się na randkę jedną i to tyle więcej ich nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale po co zaznaczyć swojego looksmacza lepiej czekać aż Marcel 40 lat
@przegryw162cm: gdyby nie było takiej nierównowagi to rynek byłby bardziej zdrowy
Samo to ,że do Anetki nie podbijaloby setki petentów i sama musiałaby dać coś od siebie sprawiłoby że z większym szacunkiem patrzyłaby na looksmatcha
Samo to ,że do Anetki nie podbijaloby setki petentów i sama musiałaby dać coś od siebie sprawiłoby że z większym szacunkiem patrzyłaby na looksmatcha


@Maxior99: gdyby znormalizowac rynek matrymonialny malzenstwami aranzowanymi to taka Anetka musialaby w wieku 18 lat wybrac sobie meza sposrod 10 chlopakow z sasiedztwa a nie sposrod miliona spermiarzy na tinderze.
No ale po co zaznaczyć swojego looksmacza lepiej czekać aż Marcel 40 lat weźmie taką laskę co średnia była dekadę temu xd


@Dietetyq: pod warunkiem, że Marcel 40 lat jest zadbany, wyglada mlodo jak na swoj wiek, ma prestizowy zawod, mieszkanie bez kredytu, auto marki premium i z miejsca deklaruje sie, że interesuje go szybki ślub oraz rozród XD
Podczas gdy realnie facetem na jej poziomie jest Mariusz 35-40 z łysinką,