Wpis z mikrobloga

Jaki program księgowy wybrać do obsługi JDG? Obecnie zastanawiam się nad inFakt, wFirma i Mała Księgowość.

1. InFakt - zniechęca mnie wysokość abo zależna od liczby dokumentów. Nie jestem w stanie przewidzieć, ile ich dokładnie będzie. Co, jak się przekroczy limit?
2. wFirma - poleca kolega, który ma, zastanawiam się, czy to trzyma poziom inFaktu, które, jak zakładam, ma pewnie dobry support (?) i przyjazny interfejs
3. Mała Księgowość - poleca koleżanka, która za pomocą tego prowadzi księgowość mężowi. Nie wiem, czy to jest optymalne rozwiązanie do prostej księgowości przy JDG, czy to raczej kombajn dla małych i średnich firm.

#ksiegowosc #firma #biznes #jdg
  • 14
  • Odpowiedz
@the_good_guy w rzeczpospolitej kadry prowadzilam tylko, ale program interfejsem zdziebko enove czy rachmistrza przypomina, rachmistrz jest dla mnie wygodny + fajnie się OCRem FV zaciąga i jest podglad zeskanowanego dokumentu. Nie wiem czy mają zaimplementowany OCR w RP - dopytaj się. Nie widzialam jak interfejs infaktu czy wfirmy wyglada, czy OCR mają, wiec o nich nic nie napisze - no moze tylko w infakcie nie szanuja potencjalnych ksiegowych, wiec mam na nich
  • Odpowiedz
@the_good_guy: jako klient infaktu od wielu lat, ich ostatnio zmianę cennika odebrałem jako naplucie w ryj. 6 dokumentów za 40zł oznacza, że mogę sobie zaksięgować całe 2 faktury eu (faktura, dok. wewn, rozliczenie różnic kursowych x2). Przecież mi to księgowa zrobi za takie same pieniądze i nie muszę nawet sprawdzać błędów w tym ich OCR. Do tego #!$%@? integracja z ZUS i obowiązek rozliczania rocznego przez zewnętrznego partnera. Niech #!$%@?ą, razem
  • Odpowiedz
  • 1
@ujdzie: mnie na start odrzucam tam ten system abo zależnych od liczby dokumentów. Wróżką nie jestem. Do tego jeśli na start chciałbym uzupełnić u nich FV od początku roku, to kompletnie plan się rozjedzie
  • Odpowiedz
@the_good_guy: dokładnie tak jest. Płaciłem im 500zł / rok, dodawałem sobie z 3-5 faktur/mc (a czasami 10) i był git. Rozdzielenie tego jeszcze na dokumenty to kompletny deal breaker.

Nie wspominając o tym, że chciałem sobie usługę nad którą pracuję spiąć z ich API i wystawiać dużo więcej małych faktur.
  • Odpowiedz