Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Trochę tu widzę osób którzy ogarniają pracę w IT.
Ja mam pytanie, czy można zrobić gdzieś kurs na najprostszy helpdesk aby wbić się jakoś do zawodu żeby zostać jakoś potem tym programistą? Na czym polega taki helpdesk? Co tam trzeba robić? Po ilu latach można zostać programistą pracując na helpdesku tak abym mógł aplikować na seniora? Na programistę juniora jest strasznie dużo CV, dlatego lepiej pójść na skróty ;)Teraz jest popyt na pracowników IT, a że ostatnio straciłem pracę na magazynie... filmiki na YT oglądałem, więc wiem co to jest polimorfizm i dziedziczenie. O co jeszcze pytają na rozmowie kwalifikacyjnej na programistę/helpdesk?

#pracait #pracbaza #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim naucz się troubleshootingu najczęściej używanych rzeczy, typu system operacyjny, programy.

Mnie na rozmowach pytali o problemy z siecią, z systemem, jak coś skonfigurować i tym podobne. Jak działają licencje, sieci, podstawowe komendy w cmd to minimum, no i Windows i MS Office, Exchange

Na Helpdesk nie potrzebujesz raczej kursów, ale jak bardzo potrzebujesz jakiś zrobić to może CompTIA
@mirko_anonim: Iść do takiego typowego helpdesku, żeby zostać programistą to jak zatrudnić się jako pomoc apteczna, żeby zostać kardiochirurgiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chcesz iść w programistę - to idź prędzej w stronę testera manualnego / szukaj staży programistycznych, wsparcia aplikacji (ale to już coś trzeba umieć). Jeśli pójdziesz do typowego helpdesku IT to dalej możesz iść tylko w infrastrukturę. Administrator systemów / sieci / funkcja
@razzor91: No ale takiego typa co robił na helpdesku, szybciej wezmą na rozmowę na juniora. Niż typka co nic nie robił, i jego cv leci do kosza, no ale oprócz tego to masz rację, helpdesk to nie jest droga na programistę