Wpis z mikrobloga

Kto wchodzi w Mentzen'a? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mentzen SA planuje debiut na NewConnect w połowie '24

Oferta obejmie sprzedaż od 150 tys. do 350 tys. akcji, spośród miliona wszystkich akcji.

Cena za jedną akcję zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu, ale wyniesie między 32 a 36 zł, co oznacza wycenę spółki na poziomie 32-36 mln zł.

Budowa księgi popytu w ramach transzy dużych inwestorów odbędzie się w dniach 6-14 marca br. Zapisy na akcje w transzy małych inwestorów przewidziano w terminie 18-28 marca. Przydział akcji oraz podanie do publicznej wiadomości wyników oferty publicznej nastąpi do 5 kwietnia.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej akcji jest Dom Maklerski INC.

Grupa Kapitałowa Mentzen prowadzi działalność operacyjną w obszarze świadczenia usług doradztwa podatkowego i prawnego oraz obsługi księgowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Działalność grupy polega na oferowaniu usług przede wszystkim w oparciu o model subskrypcyjny.

Strategia grupy zakłada dalszy rozwój w obrębie obecnie prowadzonej działalności i poszerzanie oferty o kolejne usługi z nastawieniem na usługi subskrypcyjne generujące powtarzalny przychód. (PAP Biznes)


#gielda #mentzen #konfederacja
  • 12
  • Odpowiedz
@banzi:

Biorąc pod uwagę 4m zysku to 32/36 daje 11-12 CZ. Jak na firmę co rosła do tej pory, to nie najgorzej.
Ale i tak biorąc pod uwagę, że #!$%@? się founder który robi też za marketing etc to ja i tak kijem nie tykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pewnie jak do bywa do IPO zysk pewnie akurat teraz rekordowy ( ͜͡ʖ ͡
  • Odpowiedz
@banzi: C/Z w miarę ok jak na spółkę wzrostową, nawet biorąc pod uwagę pewne podpompowanie pod IPO. Otoczenie rynkowe też w miarę spoko.

Natomiast jako cel inwestycyjny to #!$%@? pomysł. Nie chodzi nawet o to, czy Mentzen jest taki czy owaki i czy ktoś go lubi i czy się z nim zgadza (lub wręcz przeciwnie), ale o to, że jeśli tak silnie zaangażowana politycznie osoba (jakby nie patrzeć, prezes partii parlamentarnej
  • Odpowiedz
@banzi zamierzam wrzucić minimalną możliwą kwotę(5000pln), myślę że to mniej ryzykowne niż krypto a z krypto coś mi wpada co jakiś czas
Może nawet nie wyciągne wkładu jak zrobi 100% na menzenowym hypie bo w końcu 80% zysku ma iść na dywidendy więc może się samo spłaci za kilka lat
  • Odpowiedz