Wpis z mikrobloga

Wiecie jaka jest cena wymiany rozrządu z częściami do bmw e91? Miał wymieniany rozrząd przy 190 tys przebiegu bodajże w oryginalnym BMW (jakaś akcja serwisowa) dzisiaj ma 320 tys przebiegu i chyba pora się za to zabrać. Ktoś mi krzyknął 9 tys na oryginalnych częściach i 6 tys na zamiennikach dobrej jakości. Co o tym sądzicie? Mam sentyment do tego samochodu bo jest w rodzinie od 2012 roku ale zastanawiam się czy nie sprzedać? Akurat znam to auto od podszewki i nic się z nim nie działo.

#bmw #motoryzacja #rozrzad #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik #samochody #samochod #carboners
  • 13
  • Odpowiedz
@Infiniti46: to zależy na pewno od tego jaki silnik masz w tym aucie. Oprócz ceny części, będzie różnić się też cena robocizny przez to, że część silników miała rozrząd od strony skrzyni biegów.
  • Odpowiedz
@niexus @Philosohero tylko pytani czy jak samochód nie ma żadnych objawów wskazujących na wymianę rozrządu to czy brać to wgl pod uwagę? Zakładając że nw dokładnie ale przy 190 tys był wymieniany a aktualnie jest 320 tys to przejechał 190 tys bez wymiany rozrządu. Aktualnie 130 tys przejechane od 190 tys przebiegu a na necie pisze jak olej wymieniany na bieżąco itd to może nawet przyjechać 500 tys czyli cały okres eksplotacji
  • Odpowiedz
@Infiniti46: wydaje mi się, że jeśli w ogóle nie słychać żeby coś grzechotało to jeździć. Jak masz jakiś warsztat wyspecjalizowany w BMW, zadzwoń i zapytaj jaki jest koszt sprawdzenia stanu rozrządu w n47. Ja w zeszłym roku robiłem coś takiego to ok 1k zł i jeśli jest do wymiany to płacisz tylko za wymianę, a jeśli jest ok to płacisz za samo sprawdzenie.
  • Odpowiedz
@Infiniti46: poza tym na stan rozrządu największy wpływ ma podobno wymiana oleju i jeśli był wymieniany chociaż co 10kkm to myślę, że po 130kkm powinien być jeszcze w ok stanie
  • Odpowiedz
@Infiniti46: u kumpla było słychać już szuranie podczas pracy i stukanie przy odpalaniu, ale to była pierwsza wymiana w tym aucie, ale czy są jakieś sposoby na sprawdzenie w jakim stanie jest aktualny poza tym czy go słychać/nie słychać to nie poradzę, bardziej w benzynach siedzę
  • Odpowiedz
@Infiniti46: u mnie bylo słychać łańcuch przy hamowaniu silnikiem na trójce na dość wysokich obrotach jadąc z górki. Szeleścił #!$%@?. Wymienilem rozrząd, od tego czasu #!$%@?łem 130k, olej wymieniam co 10k i nie ma żadnych hałasów.
  • Odpowiedz
@Infiniti46:

cena taka bo zgodnie ze sztuka do wymiany rozrzadu w N47 nalezy wyjac silnik. I policza ci wyjecie silnika nawet jak uda im sie to zrobic bez wyjmowania

Jakie masz objawy ze chcesz wymieniac? akurat zaleta rozrzadu na lancuchu jest to ze da o sobie znac gdy zaczynaja sie problemy
  • Odpowiedz