Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem fenomenu tych butów.
Ciężkie, średnio wygodne, nie czuję tego efektu poduszki i odbicia o którym mówią wykopki czy youtuberzy. A ten element, ta gulajka pod śródstopiem daje tylko efekt kamienia w bucie, chociaż rozumiem zamiar, miało to chyba pomagać zwracać energię, ale póki co,. powtarzam, póki co, daje to tylko negatywny efekt.
Do tego się grzeją i są ciężkie ale to już zrzucam na karb tego że to wersja specjalna.
Już glideride'y do których miałem mieszane uczucia na początku wydawały mi się lepsze na początku.

Może się rozbiegają ale póki co nie widzę w nich nic więcej poza wołami roboczymi.

Dziękuję za wywód, możecie teraz bezpiecznie czarnolistować

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bieganie
Ark00 - Nie rozumiem fenomenu tych butów.
Ciężkie, średnio wygodne, nie czuję tego ef...

źródło: IMG20240304204159

Pobierz
  • 16
  • 0
W jakiej wadze siedzisz?


@Poemat: w wadze ciężkiej póki co ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Hoki rincon i glideride'y dają sobie z tym radę jakby nie było
@Ark00: To dlatego nie czujesz tego "odbicia". Ja mam jeszcze większe poduchy, bo Cliftony i to jest bardziej amortyzacja aniżeli odbicie. Odbicie to poczułem jak założyłem Alphy, wtedy dosłownie 100kg odbija to jak sprężyna
  • 0
Ja mam jeszcze większe poduchy, bo Cliftony i to jest bardziej amortyzacja aniżeli odbicie


@Poemat: bo cliftony to buty z max amortyzacji, takie do regeneracyjnego biegania albo długich wybiegów.
A Novablasty, wg opinii z którymi się spotkałem mają przyjemny efekt poduszki i odbicia (podejrzewam że niekoniecznie same odbicie, chociaż asics wystawia je w kategorii butów stsrtowych na sklepie xd), oczywiście w moderowanym stopniu bo to daily trainery, ale ja je czułem
@Ark00: To są czwórki czy trójki?

Ogólnie najwięcej zwrotu to miały jedynki i dwójki. Mam teraz trójki i już nie ma tego boosta co w jedynkach, spóźniłeś się :D
  • 0
Ogólnie najwięcej zwrotu to miały jedynki i dwójki. Mam teraz trójki i już nie ma tego boosta co w jedynkach, spóźniłeś się :D


@aukolb: trójeczki, ani z boostem dobrze ani z amortyzacją, chociaż lepiej jednak amortyzują. Choć najbardziej mi brakuje zwykłego komfortu biegania w nich xd nie liczyłem na nie wiadomo jaki boost
@Ark00 dopóki nie kupiłem karbonów to 2 i 3 służyły mi za startowali i buty do szybszych jednostek (tempo do 4:00). Może jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił, że nie czujesz tego odbicia.
  • 0
Może jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił, że nie czujesz tego odbicia.


@neufrin: poklepie w nich jeszcze trochę i stwierdze dokładniej, ale pierwsze wrażenia w nich raczej słabe miałem. Jakieś tam "wybicie" czuć z tej "guli" pod śródstopiem, problem w tym że ten element wbija się w stopę dosyć mocno, tak jakby się biegło z kamieniem w bucie, mało przyjemne odczucie i nie wiem w sumie jak dokładnie ma się to