Wpis z mikrobloga

@korin_ kuchnie na wymiar są droższe niż Ikea. Jak chcesz najtaniej to Ikea czy inna Castorama z dosztukowaniem blend żeby nie było dziur w zabudowie. Ale też pytanie czego chcesz.
  • Odpowiedz
@korin_: Vs IKEA Metod? Nie, jeśli nie masz cudów w postaci blatów z marmuru, spieków, korianow itd to Ikea powinna wyjść odrobinę taniej niż podobna kuchnia od stolarza. (Ofc porównujemy jabłka do jabłek. Jak fronty lakierowane to tu i tu, jak osprzęt i okucia to podobne)
  • Odpowiedz
@korin_: kuchnie to jest dramat ale zależy czego się szuka. Nasze wyceny startowały z 30k za kuchnię 11m2 w akrylu (w domu proste ściany). Później 25 k z płytami mieszanymi (akryl i laminat). Później znaleźliśmy typa z huty co powiedział, że zrobi z akrylu za 19,5k - mnie kupił ale nie moją małżonkę która postanowiła sama rozrysować formatki i zamówić płyty - koszt kuchni w całym akrylu niecałe 15 k.

Wniosek
  • Odpowiedz
@korin_:
- gdy zamawiam gościa, żeby mi zrobił ogrodzenie nowego domu, to może mi zrobić jedno przęsło na 245 cm, kolejne jak jest taka potrzeba zrobi na 315, jak zechce to mi pomaluje na różowo, a do tego na środkowym przęśle może dospawać jakieś ornamenty.
Gdy kupuję gotowe, jestem skazany na 200 cm, wąski wachlarz kolorów i wzorów. Do tego muszę sam to wszystko zrobić. Wybetonować murki, zamontować słupki itd itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcel_pijak: właśnie nie musi. A przynajmniej ja nie bardzo widzę co miało by być tak dużo droższe - skoro ja właściwie chcę prawie standard. I kumplowi kuchnię zrobił gość za 20k a ma większą i z narożnikami. Ja mam jedną ścianę zero kombinowania. Szkoda, że stolarz jest zarezerwowany do września :(
  • Odpowiedz
@korin_: Musi. Robię meble na wymiar i wiem, że jestem droższy, bo mój koszt produkcji jest dużo droższy. Inny jest koszt produkcji jak ustawisz maszyny i robisz 5000 szt takich samych elementów a inna gdzie każde zlecenie jest spersonalizowane.

Porównanie że Kaziowi ktoś zrobił za 20 tys a mi woła 30 tys przez osoby które nie są z branży i nie wiedzą skąd się biorą dokładne różnice - jest błędne. Pisałem
  • Odpowiedz
@korin_: Ja kupiłem kuchnie z castoramy, wyszło 13k bez AGD, stolarz za to samo chciał od 30k w górę. Bajki o kuchni na wymiar są dla słabych - wszystkie systemy, fronty wymagają mebli w standardowych wymiarach - pudła są identyczne jak te w markecie. Ten słynny "na wymiar" to dorobienia maskownicy, albo zgubienie centymetra tam gdzie nie widać.
  • Odpowiedz
stać


@marcel_pijak: Nie wytłumaczysz, szkoda twojego trudu. Prawda jest taka, że w samej płycie są różnice. Płyta nawet z Ikei na szafy PAX, a płyta Egera to jest noc a dzień. Mówię to jako klient, mający obydwie rzeczy. I o ile szafy PAX są spoko rozwiązaniem to zawsze ta szafa nie jest do samego sufitu, nie uwzględnia ci krzywych ścian itp. Mam obecnie zestaw kuchenny od stolarza, budżetowy, najprostsze rozwiązania. Teraz
  • Odpowiedz
@funkykoval: Nie wytłumaczy pewnej grupie i ja to rozumiem. Nie znoszę jednak obrażania wszelkiej maści fachowców, że są gotowi zawołać za swoją pracę "bo przecież co to za filozofia". Jak żadna filozofia to zrób i sam, po prostu.

Sam nierzadko szukam oszczędności na wielu rzeczach, ale warunek jest jeden: nie musi mi aż tak bardzo zależeć.
Dlatego są osoby których wali to że paleta kolorów frontów, wymiarów i akcesoriów jest ograniczona.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcel_pijak: w zasadzie to ja źle szukałem tego co potrzebuje. Bo ja szukam kuchni modułowej i montażu z drobnymi zmianami - czyli zlew farmerski i dziura na rurę od ociekacza.

Plus rady co do tego jakie trzeba fronty i z czeko ten korpus modułowy był, żeby było to trwałe i na lata.

Stąd chyba moje zdziwienie cenowe. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Niestety Ikea nie ma szafek 45 górnych co sprawia,
  • Odpowiedz