Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
pisze z anonima, bo pytam o zakup dzialki.

Marzy mi się działka na jakimś zadupiu blisko warszawy tzn mala wioska, taka niby zurbanizowana, ale nie cos jak piastow czy inny pruszkow bo to juz po prostu male miasta.
Wsiadlem w auto, pojezdzilem po #!$%@? dookola warszawy, i jakos nic sensownego nie znalazlem.
Podoba mi sie klimat cos jak jaktorow-kolonia - czyli wiecie, jest biedronka, jest sklepik osiedlowy, ogolnie wyglada to jak zadupie, nie ma 15 pietrowych blokow i betonozy, mieszkancow to tam jest gora 1500 - ale z drugiej strony do warszawy jest jako tako dojazd - chetnie jakas wkd czy inna skm, ale od biedy moze byc tez autem.
Doradzicie mi cos, jakich lokalizacji/wsi szukać? Bo mam wrażenie że wszyscy szukajacy dzialki "pod warszawa" szukaja po prostu działki w małym mieście, a nie na takiej wiosce o jakiej ja mowie.
Szukam na tym otodom, zreszta jak wspominalem przejechalem sie autem po prostu dookola warszawy, i nic - same dzialki w otoczeniu blokow lub idiotycznych segmentow, mocno zurbanizowanych terenow, dookola betonoza połączona z brakiem miejsc parkingowych i korkami, i mimo wszystko zgiełk miasta

Mieszkam teraz w absolutnym centrum warszawy i nienawidzę tego miasta z calego serca, a raczej tego zgielku, "tempa miasta", a ze obecnie i ja i zona pracujemy 1x z biura na raz, dwa tygodnie to wpadl pomysl wyprowadzki na zadupie - ale ze planujemy dzieci, to jednak ten dojazd do warszawy musi byc w miare chociaz ok.

#nieruchomosci #dzialka #budowadomu



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: Kolego to co Ty szukasz to sama działka będzie kosztowała więcej niż mieszkanie w Warszawie :) Linia skm/wkd od lat jest już oblegana i ceny poszybowały w kosmos. Jak szukasz takiego zadupia-zadupia z "w miarę" dojazdem to zerknij na okolice Grójca (bo już nawet nie sam Grójec) jak Jeziórka itp
Do głowy przychodzą mi Otrębusy z zachodniej strony, ewentualnie Słupno z północnej(akurat pomiędzy dwoma małymi miasteczkami i są fajne działki na sprzedaż pod lasem)
@mirko_anonim: ja taką znalazłem dla siebie i zaraz rozpoczynam budowe, niestety nie podziele sie nazwą miejscowosci bo obok mnie jest jeszcze jedna taka działka 30 arów za 130k zł ktora zamierzam kiedys kupic XD ale powodzenia, najwazniejsze to byc po odpowiedniej stronie Wisły jakby ruscy weszli
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): mialem to samo, jeszcze przed covidem z zona pracowalismy zdalnie i po covidzie udalo nam sie kupic dzialke i pobudowac na takiej wsi w stylu Jaktorowa (nie Jaktorow, ale po tej samej stronie Wisly).
Nie daj sie namowic, zeby olac stacje PKP, bo przeciez masz samochod. Dzialka w poblizu stacji PKP do Wawy to jest gamechanger:
- dzieci moga same przetransportowac sie do Wawy jak maja potrzebe (szkola,
w-kolonia - czyli wiecie, jest biedronka, jest sklepik osiedlowy, ogolnie wyglada to jak zadupie, nie ma 15 pietrowych blokow i betonozy, mieszkancow to tam jest gora 1500 - ale z drugiej strony do warszawy jest jako tako dojazd - chetnie jakas wkd czy inna skm, ale od biedy moze byc tez autem.

Doradzicie mi cos, jakich lokalizacji/wsi szukać? Bo mam wrażenie że wszyscy szukajacy dzialki "pod warszawa" szukaja po prostu działki w