Wpis z mikrobloga

Mireczki, pod moimi postami zrobiła się niezła #gownoburza związana z #parkowanie #parking.
Mam krótkie pytanie, bo aż mi ciężko w to uwierzyć - czy wy tutaj w większości serio popieracie tendencję do zmniejszania ilości miejsc parkingowych dla osobówek na poczet trawników, słupków i przede wszystkich PŁATNYCH parkingów, POMIMO gwałtownie zwiększającej się liczby samochodów w społeczeństwie? Serio? Ja dalej siedzę i jestem w szoku, że żadne lobby motoryzacyjne jeszcze się tym nie zainteresowało i nie oprotestowało. #zalesie #samochody #motoryzacja #przepisy
  • 11
@Lyca3_geti41: nie wiem jak na tamtym osiedlu ale u mnie jest zarząd (jednoosobowy) i administrator. Żeby przepchnąć jakaś budowę czy remont to musi pójść uchwała i 50% mieszkańców (właścicieli )musi się na to zgodzić i tak by było w tym przypadku.
@Lyca3_geti41: oczywiście, że płatne parkingi powinny być, a mieszkańcy danej dzielnicy lub ulicy powinni mieć winiety parkingowe. Metr kwadratowy jest cenny, zwłaszcza w dużych miastach i nie powinno to nikogo dziwić, że spółdzielnie stawiają szlabany, a przy ulicach stawia się parkometry i wprowadzane są SPP.

Oczywiście, wraz z eliminowaniem parkingów na rzecz roślinności, powinno korespondować budowanie parkingów wielopoziomowych w miastach - w rozsądnej cenie, a nie oddawanie operatorom zewnętrznym i łupienie
@Lyca3_geti41: t

i wyobraźcie sobie, że miekszacie na tym osiedlu od lat


Parę lat temu to tego osiedla nawet nie było. akurat jestem tam prawie codziennie. jeszcze się dobrze mieszkania nie sprzedały już pojawiły się te parkometry, a budowa mieszkań i biurowców w tej konkretnie okolicy trwa do dziś dnia. I jest problem z parkingiem, miejsc nie ma.

Ot uroki kupowania mieszkania w blokach sasiądującym z biurowcami, z dużymi korpo i
@kimunyest95: głupi pomysł, bo za to będą problemy z parkowaniem na trawnikach, klepiskach, zastawianie bram i jeżdżenie na lewych tablicach rejestraycjnych po to, żeby nie płacić

@r5678

I czemuś takiemu nie mam nic przeciwko. raz, że nie jest to jakiś ogromny koszt, bo wychodzi 14zł miesięcznie, ale zyskujesz to że możesz sobie zaparkować pod mieszkaniem samochód.
A nie lepiej, żeby mieszkańcy mieli za darmo, a pozostali 3h parkowanie darmowe?
Po ch
@Lyca3_geti41: nie będzie żadnego problemu, jak będzie prawo pozwalające na odholowanie idiotów ignorujących przepisy. Parkuje się w miejscach do tego wyznaczonych i za stawianie gratów po trawnikach czy na chodnikach, to powinno się dostawać srogie baty. ¯\(ツ)/¯ Nie dość, że prymitywy niszczą przestrzeń wspólną, to jeszcze są bezkarni.

Samochód to nie tylko przyjemność, ale też pewne obowiązki wynikające z jego eksploatacji. Jak ktoś nie ma gdzie parkować pod blokiem czy w