Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Jestem w trakcie wykańczania mieszkania. Dostałem informację od ekipy wykończeniowej, że wywala korki, gdy podłączy się w gniazdkach w salonie urządzenia o mocy większej niż 2KW. Sprawdzili skrzynkę z bezpiecznikami i okazało się, że deweloper przez przypadek zastosował zły bezpiecznik (B10) na gniazdka w salonie. Rozwiązaniem problemu ma być wymiana złego bezpiecznika B10 na właściwy dla tego typu obwodów, czyli B16. Dodali również, że wymiana tego bezpiecznika nie jest taka szybka i wymaga rozpięcia całej skrzynki.

Ekipa wykończeniowa wyceniła koszt wymiany bezpiecznika na mocniejszy (B10 -> B16) na 300zł.
Nie znam się na elektryce, stąd pytanie: czy to normalna cena za tego typu usługę? (miasto wojewódzkie)
Rozdzielnica: MSF TWIN RP 2X12

#remontujzwykopem #elektryka #mieszkaniedeweloperskie #remont
  • 22
no trochę za dużo wg mnie - jakiś B16 np legranda to koszt około 20 zł no i nie rozumiem potrzeby rozpinania całej rozdzielnicy. Wyłączasz rozłącznik główny, zdejmujesz maskownice i odpinasz 2 przewody (jeżeli to zabezpieczenie 1 polowe), dojście i odejście. To się robi pół godziny max, a jak gościu ogarnia to zrobi zanim zaparzysz sobie herbatę.