Wpis z mikrobloga

  • 0
@JustMightBe nie robiłem nigdy tak krótko, zapewne musiałaby być wyższa temperatura. Sous-vide jest w zasadzie bezobsługowe, pyrka sobie samo - wystarczy tylko wody dolać z dwa / trzy razy bo paruje.
@onionhero: szanuje. Juz czasami na siebie jak na wariata patrzę jak wstawiam coś do wolnowaru na 14 godzin a tutaj 36h...
SV też używam ale tylko do steków na góra trzy godziny :)
smacznego mireczku
  • 1
@eXe1987 robiłem to w domu rodzinnym, mamy panele PV, solary, pompę ciepła - brakuje tylko magazynu energii, więc totalnie nie myślałem o kosztach. Nie mniej jednak następnym razem zbadam jaki jest koszt takiej zabawy.
@onionhero Myślę, że 59° jak w karkówce @Mirkosoft by wystarczyło. Co do kwestii zużycia prądu to wsadź pojemnik z cylulatorem w styropian i przykryj to po ogrzaniu wody do porządnej temperatury curkulator będzie brał kilka procent mocy znamionowej.
@Viking- a jak to działa że teoretycznie wieprzowina powinna osiągnąć minimum 65st, a właśnie jest wiele przepisów gdzie dają 59st, np też z szybkami z sous vide, jest to bezpieczne?
@gorillaz tak. Generalnie z tymi 65 stopniami chodzi o krótka ekspozycję. Większość bakterii jest przystosowana do życia w temp <50 stopni. Wiadomo mogą wytrzymać krótka ekspozycję na te temperatury ale taka kilkugodzinna kąpiel w 59 skutecznie je zabija. Sam próbowałem potrzymać dłoń w tej wodzie i po 5 sek skutecznie parzy że nie da rady jej trzymać