Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie kuchni - skąd bralibyście meble? Bo powiem szczerze, że kusi mnie kupienie gotowego zestawu z Allegro za 3-5k.

Przykład takiego zestawu: https://allegro.pl/oferta/kuchnia-w-stylu-skandynawskim-meble-kuchenne-raty-12304327934

Czytałem na wykopie, że kuchnia to minimum 50k, ale to pewnie zwykłe farmazony pisane od ludzi, którzy jedyne kuchnie jakie widzieli, to były kuchnie od ich landlordów i rodziców. 50k to chyba jak się bierze drzewiarza 40-45k, a pozostałe 5-10k to materiał włącznie ze złotymi akcentami i innymi pierdołami.

Skąd braliście kuchnię? Nie chcę żadnej customowej od drzewiarza 50k. Szukam takiej zwykłej z katalogu - jak szafka będzie miała 5cm do ściany zamiast być perfekcyjnie równa, to przeżyje i nawet nie zwrócę na to uwagi tak szczerze.

Sama powierzchnia mebli nieduża - 2 metry przy jednej ścianie i prawie 3m przy kolejnej. Ale wiadomo, że tam też np. lodówka będzie, więc jakieś 60cm odejdzie.

#nieruchomosci #mieszkanie #unit #unity #remontujzwykopem #remont #wykanczammieszkanie #kuchnia
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: ile dałeś za taki zestaw? Tylko wiadomo; bez lodówki, płyty indukcyjnej, piekarnika i innych tego typu rzeczy, bo znowu; może być płyta indukcyjna za 1k, ale może być i za 10k, a i pewnie za 100k też się znajdzie. To samo z lodówką i resztą osprzętu.
  • Odpowiedz
@haha123: meble mnie wyszły jakoś 5k, blat bukowy chyba po 400 pln był, a musiałem mieć dwa, z odpadu blatu sobie stolik zrobiłem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Czytałem na wykopie, że kuchnia to minimum 50k, ale to pewnie zwykłe farmazony pisane od ludzi, którzy jedyne kuchnie jakie widzieli, to były kuchnie od ich landlordów i rodziców.


@haha123: A dokładnie to są teksty ludzi, którzy wzięli projekt od dizajnerki, z jej materiałami i jej polecaną ekipą. Wtedy rzeczywiście wychodzi 40-50k za kuchnię, bo masz jakieś kafelki po 400 zł za metr, a ekipa kosi jak za zboże, "na biednego
  • Odpowiedz
  • 6
@haha123 I nic na połysk no chyba że ci slady paluchów nie przeszkadzają. Bo #!$%@? dostaniesz nod czyszczenia i tak w kółko
  • Odpowiedz
@haha123: przeciez taki zestaw z allegro daje ci zerowe mozliwosci aranzacji. To juz cokolwiek innego bedzie lepsze - obi, ikea, castorama. Byle miec wiekszy wybor szerokosci i wyoskosci szafek, i zrobic mozliwie sensowny ten aneks. No chyba ze masz kompletnie #!$%@? na wyglad/funkcjonalnosc i taki guz w srodku salonu nie bedzie ci wadzil... Kolejna sprawa to wykonczenie - nawet jak masz #!$%@? czy ten aneks bedzie pasowal do reszty pomieszczenia/mieszkania, to
Kutafonix215 - @haha123: przeciez taki zestaw z allegro daje ci zerowe mozliwosci ara...

źródło: 1000005941

Pobierz
  • Odpowiedz
@haha123: takie meble co podlinkowałeś to spodziewałbym się tandetnych okuć, zawiasów które będą się szybko rozregulowywać, psuć, plastikowych uchwytów no i papierowej okleiny na krawędziach. Gdzieś te koszty muszą być cięte niestety.
  • Odpowiedz
@haha123: Skontaktuj się z kilkoma stolarzami, niech zrobią wycenę. Ja zrobiłam wycenę i w Ikei i u stolarzy i w sumie cena wyszła bardzo podobnie, za to ta kuchnia od stolarza ma więcej miejsca do przechowywania i systemy, których w Ikei nie mam. Różnica to 20200 w Ikei, 20800 od stolarza. Zabudowa na 5m + wyspa
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: @GeDox: @peszek_leszek: ta kuchnia nie ma być na wieki wieków amen, bo ten unit i tak za kilka lat pójdzie pewnie na wynajem. Także nie widzę żadnego sensu, aby dawać 50k za kuchnię.

@Thompson91: masz rację - blat to jedyny element zestawu kuchennego, na którym nie warto oszczędzać. Myślisz, że granit to overkill? Czy też przytoczone przez Ciebie 18mm spokojnie wystarczy?
  • Odpowiedz
@haha123: no 50k to już musi być top mebel. W markecie idzie spokojnie zrobić kuchnię w okolicach 10-12k jak ktoś nie wymyśli sobie wszędzie szuflad.
Edit bez montażu oczywiście
  • Odpowiedz
Czytałem na wykopie, że kuchnia to minimum 50k, ale to pewnie zwykłe farmazony pisane od ludzi, którzy jedyne kuchnie jakie widzieli


@haha123: Cena zależy od rozmiaru ( ͡° ͜ʖ ͡°) im większa kuchnia tym drożej. No i co ci ludzie mieli na myśli mówiąc o 50 tys.? Przy większej kuchni to jest normalna cena za meble i AGD.
  • Odpowiedz