Wpis z mikrobloga

Witam. Bliskiej mi osobie, bez przerwy ktoś próbuje włamać się na konto Facebook. Po kilka razy dziennie musi zmieniać hasła, co chwilę ma blokadę tymczasową na koncie. Wszystkie możliwe zabezpieczenia na fejsbuku jakie są, zostały wykonane. Uwierzytelnianie składnikowe, numery telefonu etc. Ta osoba ma podpięty PayPal pod konto. I w dodatku telefon z Androidem. Problemy zaczęły się rok temu. Czy to może być przyczyna: PayPal o android czy coś innego? Nie mam pojęcia jak dalej pomóc, sprawdziłem telefon zwykłym programem pod kątem wirusów ale nic nie wykrywa. Pomóżcie bo ja już powoli tracę kreatywność.
#facebook #android #pomocy #telefony #smartfon #kradziez #oszukujo #scam #twitter #technologia #pieniadze #zarabianie #banki
NimRoll - Witam. Bliskiej mi osobie, bez przerwy ktoś próbuje włamać się na konto Fac...

źródło: IMG_8347

Pobierz
  • 5
@NimRoll: skoro to konto biznesowe to być może ktoś dlatego próbuje się włamać. Przez co się loguje? Jeśli przez maila/nr telefonu - zmienić. Ewentualnie założyć nowe konto, dać pełne uprawnienia administracyjne na fb (głowy nie dam ale powinno się dać) i wtedy zlać stare konto. Chyba, że to konto prywatne rzeczywiście użytkowane to bezpieczniej zmienić telefon i/albo maila. Wtedy nie będzie miał ktoś jak się logować.
@NimRoll: Można zmienić maila, telefon i nazwę użytkownika przypisaną do konta. Te czynności nie wpływają na nazwę wyświetlaną na profilu, więc biznes nie ucierpi. Wówczas nie będzie miał punktu zaczepienia - nie włączy przypominania hasła, nie mając żadnego z loginów.