Wpis z mikrobloga

prawie idealna nowa zabawka do homelabu, 7840hs 8c/16w, 11 dysków: 2x nvme +9sata, 4x 2,5 gbe, do 64gb ramu (podobno da się ogarnąć ecc, płyta wspiera, cpu oficjalnie nie ale w praktyce podobno uruchomili) + pcie x8 gen4

zamieniłbym tylko 4x 2,5gbe na 2x 10gbe, zarządzanie proxmoxa czy innego unraida zrobiłbym po usb
i może dodać drugi slot pcie na x4 gen4 dzielący linie z pcie_1
no i dodał ipmi do zarządzania zdalnego

koszt zabawki? trochę ponad 400usd... w naszym państewku 2k zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#homelab #selfhosted #siecikomputerowe #technologia #serwery
mati1990 - prawie idealna nowa zabawka do homelabu, 7840hs 8c/16w, 11 dysków: 2x nvme...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mati1990 no niech jeszcze opisują do jakich C-states płytanz prockiem może zejść i jaki ma wtedy pobór mocy. Jak NAS i homelab to trzeba brać pod uwagę zużycie 24/7
  • Odpowiedz
  • 0
@kutafonixor: możesz sam sobie zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
około 1400zł dla 4 domowych serwerów, dla jednego się nie opłaca - sprawdzałem jakoś w zeszłym roku to śledziłem, próbowali odpalać na hdmi kvm 8/16 portowych i to różnie działało.
w sumie teraz widzę przecena
  • Odpowiedz
KVM to lipa, przesyłanie obrazu po sieci to tylko proteza prawdziwego ipmi. Mam serwer sff od fujitsu i nawet że starym ipmi mam podgląd na problemy z hardware, dyski, ustawienia itd.

Co do vPro to dobry pomysł, zapomnialem o tej technologii. Chociaż chyba i tak lepiej pójść w AMD bo z każdej strony lepsze. Dzięki za post!
  • Odpowiedz