Wpis z mikrobloga

@stonemerk dzisiaj się dowiedziałem że te noże które podziwiam na wykopie kompletnie nie pasują do mojego stylu życia. Może teściowa tobie narozrabiała ale mi oszczędziła ewentualnego wydatku.
Dla mnie narzędzie kuchenne którego nie można myć w zmywarce nie spełnia podstawowych wymagań.
  • Odpowiedz
czemu wszystkie noże handmade są robione ze stali węglowej a nie z nierdzewnej jak kupne? Czy stal nierdzewna jest jakaś reglamentowana, nie można jej dostać?


@siepan: nie da się kupić stali nierdzewnych dochodzących do takich twardości do jakich dochodzą stale węglowe, po prostu nie istnieją na dzień dzisiejszy.

Swoją drogą dlatego też kupując nóż liczę się z tym że będę go częściej ostrzył i nigdy nie biorę z drewnianą rączką (
  • Odpowiedz
@Giban: czyli jak zrobić chyjowy nóż który się nie sprawdza, a potem bić kuca do tego jaki on jest zajebisty. A krojenie zwyklej szynki z solą powoduje rdzewienie tego gówna XDDD idź w chui
  • Odpowiedz
Jak ze stali węglowej, to przy detergentach, temperatururze i soli w zmywarce, to będzie zardzewiały już po wyjęciu.


@vostok: i co to zmienia w kwestii tego, że to gówno jak rdzewieje a ma kontakt z jedzeniem- zmiana smaku to najmniejszy problem.
  • Odpowiedz
@stonemerk: no rozumiem, że wkurzyło Cię to, też bym się wkurzył, ale podstawowe pytanie to czy powiedziałeś jej, że nożow do zmywarki nie można, a patelnie można tylko miękkim dotykać i też nie można do zmywarki?
Bo jeśli nie powiedziałeś, a kobieta sama żyje po staremu, zmywając ręcznie, używając stalowej patelni, i nie miała zbyt dużej styczności ze zmywarka, to wtedy miej pretensje do siebie :)
  • Odpowiedz
  • 2
@rajet zestaw kuchenniakow Fiskars stoi na blacie, ten był głęboko schowany w szufladzie bliżej mu do tasaka więc po ch* się czepiała bardziej zastanawiam się co próbowała nim robić
  • Odpowiedz
@stonemerk Ja miałem gości, co w chwili mojej nieuwagi spryskali kupiony kilka miesięcy wcześniej stół w jadalni z dębu bezsękowego cillit bangiem tym do ostrego odtłuszczania. Chcieli dobrze, posprzątać po sobie, i złapali pierwsze, co stało w kuchni i pryska…
  • Odpowiedz