Wpis z mikrobloga

@alteron ale w jaki standard celujesz? Gumolit i płytki z promocji czy klamki z 24-karatowego złota?
Projekt około 10k, jeśli ma być pożądny i obejmować wszystko, a nie garść wizek i do widzenia.
  • Odpowiedz
za projekt mieszkania


@alteron: ostatnio sprawdzałem ceny projektów, bo też niedługo będę miał mieszkanie do wykończenia w Krk, to projekt łazienki 4m2 ok 2k, salon z aneksem 23m2 ok 4k. Reszty nie pytałem, ale faktycznie 10k+ musisz liczyć za same projekty. Za kuchnię/łazienkę musisz liczyć 300-500zł/m2.

Możesz też pozbierać jakieś fajne projekty z homebooka, które ci się podobają i kupić sobie na allegro wizualizację za kilka stówek. Ludzie posklejają ci to
  • Odpowiedz
@alteron 20k to sporo, albo biuro jakieś lepsze, albo nadzór w cenie, albo szukają frajera. W Warszawie za podobny metraż dałem 10k niedawno (bez nadzoru) i jestem zadowolony.
Co do wykończenia - jeśli chcesz mieszkać jak człowiek i zlecać robociznę, a nie robić samemu, to 3.5k to zdecydowanie minimum.
  • Odpowiedz
@alteron: zależy jaki masz budżet, ja bym w życiu nie dał 20k za projekty, bo za to można sobie całą łazienkę zrobić. Jeżeli sam zadasz sobie trochę trudu, znajdziesz co ci się podoba na homebook czy pinterest i za 10-20% tej kwoty ludzie zrobią ci całe mieszkanie w podobnym stylu. Nawet metodą prób i błędów sam wypracujesz sobie rozwiązania pod siebie.

Ludzie od aranżacji wnętrz nie myślą funkcjonalnie tylko tak, żeby
  • Odpowiedz
@alteron:

Projekt licz ze 200 PLN na metrze.
Podobnie nadzór autorski 200 PLN na metrze.

Estymowany koszt wykończenia będziesz miał wyliczony po wykonaniu projektu. Biura projektowe nie są głupie i chcą uniknąć sytuacji, że inwestor bankrutuje w trakcie remontu więc te kosztorysy są dość pesymistyczne.
  • Odpowiedz