Wpis z mikrobloga

Mirki może znajdzie się ktoś kto mi wytłumaczy dlaczego w gnieździe PZ11 (na przekazniki R15) są takie dziwne oznaczenia? I w jaki sposób to czytać
Tzn chodzi mi o to ,ze nie pokolei tylko Np 10,11,6,1,2 ( nawet nie są po przekątnej zaznaczone, że np 1,2 na dole 3,4 u góry i tak do konca) ,ale co mnie bardziej irytuje to te oznaczenia 31,21,11. Dlaczego nie np dalej :12,13,14 itp
A1 i A2 to rozumiem,że cewka

#elektronika #elektryka #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie
Addek15 - Mirki może znajdzie się ktoś kto mi wytłumaczy dlaczego w gnieździe  PZ11  ...

źródło: temp_file7671277386567089213

Pobierz
  • 9
@Addek15 zobacz, jak po kolei są oznaczone piny: 1, 2, 3. Z tego to wynika. Te dwucyfrowe parzyste to oznaczenia styków, a nieparzyste styk wspólny w ramach jednej "pary" styków.
PS. Tylko Relpol! ;)
@Addek15: Wszystkie przekaźniki mają taki sam sposób opisywania wyprowadzeń, żeby się nie musieć domyślać i móc stosować przekaźniki różnych producentów w tych samych gniazdach. Zobacz jak to wygląda na schemacie przykładowego przekaźnika:
MickM - @Addek15: Wszystkie przekaźniki mają taki sam sposób opisywania wyprowadzeń, ...

źródło: relay

Pobierz
@Addek15: tak jak napisał @wda79 , te małe oznaczenia są amerykańskie, więc je olej.

Te 11-12-14 są międzynarodowe i obowiązujące u nas. No i nie są głupie.

Styki można podzielić na 3 grupy:
NC (normally closed), NO (normally open) i CO (change over).

Styki NC oznacza się numerami .1 i .2, tzn. 11-12, 21-22 itd. Styki NO - .3 i .4. One działają jak przycisk od światła - on/off.

W przekaźnikach