Wpis z mikrobloga

Tak mnie denerwują te wszelkie zasady i "dobre maniery" korzystania z telefonu że szkoda strzępic ryja. A prawda jest taka że:
Najlepszy czas na korzystanie z telefonu jest:
1. Podczas pracy
2. Podczas rodzinnego obiadu/spotkania
3. Podczas urlopu (ale takiego kiedy siedzisz w domu i nic nie robisz)
4. Przed snem
5. Podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, na schodach lub podczas stania na chodniku ktory ma mniej niż 0.5m
6. Podczas jedzenia
Kiedy nie jest najlepszy czas na korzystanie z telefonu i wręcz nie wolno go uzywać tylko trzeba go wyłączyć:
1. Kiedy leniłes się w robocie i szef zaczyna wydzwaniać bądź kiedy się zbliża deadline zadania.
2. Podczas jazdy komunikacją miejską
3. Podczas nauki i zbliżających się egzaminów, dokładnie w tym samym czasie kiedy ustalane są kolokwia, wycieczki i plan na nowy semestr
4. Podczas jazdy rowerem, szczególnie w nowe miejsce - trzeba cieszyć się chwilą zamiast robić zdjęcia czy mierzyć przejechaną trasę, a najlepiej wgl nie brać telefonu
5.Innych sytuacjach (robienie zakupów, przygotowywanie się do jakiegos wydarzenia/świąt, wyjście do żabki, do klubu, po złożeniu cv, przed na i po spotkaniu ze znajomym.
6. Podczas lockdownów, stanów wyjątkowych, godzin policyjnych i zajęć zdalnych - pieprzyć te zasady i robić odwrotnie
7. Podczas czarnego piątku i innych obnizek cen -80% (w tym obiżek cen itemków w grach)
8. Podczas trwania r/place
9. Podczas podróżowania i wyjazdów na wakacje - sama gotówka w kieszeni i papierowe mapy

Nie będą mi ludzie rozkazywać, kiedy mam używać telefonu a kiedy nie. Będę używał i nie używał go tam i wtedy gdzie mi sie podoba.
#smartfon #internet #uzaleznienie #bekazpodludzi #wysryw #spoleczenstwo #przemyslenia #antysystem