Wpis z mikrobloga

Informatycy jeszcze o tym nie wiedzą w jakiej są doopie. Uczysz się 5 lat na studiach, rozwiązując trudne zadania z matematyki calek, wymagające mózgu nie od parady.
Przychodzi AI, korpo zwalniaja programistów masowo w 15 min mówia im papa. Szukanie pracy rok, obnizka pensji, przekwalifikowanie się.

Tak rysuje się przyszłość programistów. Oni nic z tym nie zrobią, nie wyjadą na ulice bo są przegrywami. W Polsce 90% zatrudniających w IT jest z zachodu, polski rząd może im naskoczyc, bo przeniosą się do Indii jak polaki będą stawiać się.

Kiedyś zaletą IT był globalny rynek, możliwość poszukiwania pracy na całym świecie. Dzisiaj kiedy IT się sypie globalny rynek pracy stał się najwieksza wada tej branzy. Ile w Polsce jest firm IT produkujących własny soft? 3,4?

Nie wygracie z AI. Jestem ciekawy czy w Ameryce się zbuntują kiedy bezrobocie wśród programistów wyniesie 50%. AI jest narzędziem nielegalnym. Nie można zastępować ludzi AI, którzy mają za sobą 10 lat trudnego doświadczenia pisania kodu.

AI nigdy nie wejdzie do medycyny, do prawa, bo te zawody są ustawowo chronione. W ustawie mają wpisane ze porady lekarskie może świadczyć wyłącznie lekarz ktory skończył medycynę a nie sztuczna inteligencja.
Porad prawnych również nie może udzielać AI bo jest to nielegalne.

Glupi informatycy niezabezpieczyli się przed tym, więc cały ich dorobek naukowy legnie w gruzach niedługo.
U pr0gramistow tych zyebow chwalących się zarobkami i nazywających pracę w gownoprojekcie z zachodu ELDORADO, każdy debil mógłby wejść bez papierów do zawodu. Oni sami pochwalali to że w IT firmy zatrudniają ludzi bez studiów bo liczą się umiejetnosci z tutoriala przecież a nie gownopapierek.

Widać jak na dłoni po co potrzebne są studia. To jest papierek który potwierdza Twoje kwalifikacji honorowany przez polskie prawo, chroni twoj zawód.
U Lekarza, prawnika dyplom jest jak złoto, w obsranym gownem IT, programisci zrownali dyplom do świstka który wala się na ulicy.

Dzięki temu że pr0gramisci nie zabezpieczyli ustawowo swoich praw, nie wywalczyli sobie związków zawodowych i organizacji zawodowych zachodnie korpo niedlugo nauczy pr0gramistow czym jest kapitalizm i dopiero będą mieli eldorado.

#programowanie #pracait #it #pracbaza #korposwiat
  • 15
  • Odpowiedz
  • 4
@Varin: uderz w stół a nożyce się odezwa. Ta branża jest skazana na klęskę przez brak solidarności pracowniczej. Karawana jedzie dalej, czyli nie ma o co bać że kryzys, bo ja mam dobra posadkę.

Spieroliny bez umiejetnosci miękkich, ja mam dobrze, a co mnie obchodzi sąsiad.

Dobre zawody to te w których istniej silne zerzeszenia zawodowe dbające o swoje prawa.

U pr0gramistow wygląda to tak ze jak jedan ma zle, to
  • Odpowiedz
@p0melo: ale wiesz że ten problem będzie dotyczył wszystkich zawodów bazujących na pracy umysłowej? ()
Programista to jeszcze od biedy zostanie informatykiem i będzie kable od internetu kładł, a co zrobią wszydcy ci którzy nie mają umiejętności technicznych ani manualnych?
Może nimi się przejmuj, a nie jakimiś nerdami
  • Odpowiedz
  • 2
@Grubyzaur: I kolejny typek któremu słoma z butów wystaje, pewnie ten bootcampowiec.

Dlaczego porównujesz budowlańca do Informatyka? Tak bardzo chcesz się zniżyć IT do poziomu pracy fizycznej do której nie potrzeba wykształcenia? IT wymaga posiadania trochę oleju w głowie.

Szkoda czasu na dyskusje, wykop to szambo
  • Odpowiedz
Spieroliny bez umiejetnosci miękkich, ja mam dobrze, a co mnie obchodzi sąsiad.


@p0melo: Ale to ty dzwonisz i ciebie to jakoś boli. Ja mam ciepło w domu, koledzy tez, a jak się skończy to będzie coś innego. Związków zawodowych chcesz? Wielu programistów idzie w programowanie bo nie chcą pracować z ludźmi. Pracowałem z ludźmi dekadę, przereklamowane. Wolę sam z kotem klepać kod. A jak to sie skonczy to bede robil cos
  • Odpowiedz
  • 0
@Varin: lotny to ty nie jesteś, typowy wyrobnik gloryfikujący "klepanie kodu " I nic po za tym. Jak myślisz Bezos, Gates dorobił się milionów na klepaniu kodu samemu w piwnicy czy swoich umiejętnościach zrzeszania ludzi?
  • Odpowiedz
lotny to ty nie jesteś, typowy wyrobnik gloryfikujący "klepanie kodu " I nic po za tym. Jak myślisz Bezos, Gates dorobił się milionów na klepaniu kodu samemu w piwnicy czy swoich umiejętnościach zrzeszania ludzi?


@p0melo: A ty typowy wykopek który ledwo zostal oderwany od cycucha swojej starej i nic w zyciu jeszcze nie osiagnal, ale wmawia ludziom ze musza aspirowac do bycia Bezosem czy Gatesem czy Muskiem, bo tak trzeba robic.
  • Odpowiedz
@p0melo: ziomek co książkę napisał bo ma ból dupy o programistów XD

Otóż powiem Ci, że „programista” to pojęcie tak szerokie że #!$%@?. Zawód programisty kończy się od wielu lat, a jakoś tego końca nie widać i szybko to nie nastąpi. A jak nastąpi? To nastąpi, wtedy zmieni się branże, a też powstaną nowe.

Póki co to widzę, że najbardziej emocjonują się tym ci co w ogóle nie są z branża
  • Odpowiedz
trudne zadania z matematyki calek


@p0melo: już w tym miejscu widać, że piszesz na temat o którym nie masz żadnego pojęcia i nie warto czytać dalej xD
  • Odpowiedz
Nie czytam tego wszystkiego, bo mi się nie chce. Zgaduję teraz o co opowi chodzi: po dwa posty dziennie o tym samym. Wydaje mi się, że boli go dupa, że webciotki po bootcampach pracują z nim Panem Inżynierem po Studiach Wstaniałych i jak oni śmią śmieć.I teraz się cieszy, że ich wyjebią bo ejaj. Jak mi poszło od 1 do 10?
  • Odpowiedz