Wpis z mikrobloga

Hej, młody ma skuter speedfighta 4 50cm3 dwusów. Wymieniłem mu filtry i świece i okazuje się, że skuter rozpędza się do 45 km i na tym się kończy, po rozgrzaniu wolno dobija do 50. Wcześniej śmigał 65 km/h. Co to mogło się stać? Co sprawdzić, poprawić? #skutery #mechanika
  • 7
  • 0
@nabbek jak kupiłem ten skuter to jechałem nim ja i leciałem 65,.młody wazy o jakieś 30 kg mniej, więc to nie to :) W październiku śmigał dobrze, odstawiliśmy na zimowanie i teraz taki efekt....
@kolezka1: One chyba tak mają XD Od siebie mogę polecić, olej do filtra powietrza, taki jak do crossów. U mnie to robiło kiedyś robotę. Ale generalnie takie skoki mocy to pamiętam że miałem, raz max 50 km/h i ani trochę więcej a nie kiedy to 60 km/h leciutko i leci dalej. Pamiętam też, że on były bardzo wrażliwe na jakość paliwa, i zależnie od stacjii tez miałem róźne maxspeedy. Na starym
  • 0
@lentilek może jakość paliwa, bo wlałem paliwo które miałem do kosiarki, czyli stało z pół roku. Jutro wyśle młodego żeby zalał coś swiezego. Dzięki za wskazowke
@kolezka1: Tym olejem to psikasz filtr powietrza, żeby nie było xD W necie gdzieś kiedyś dawno wyczytałem że to niby pomaga.
No i paliwo, zależy od marki stacji np, na orlenie zdecydowanie gorzej jechało niż na shellu. I to sprawdzałem wielokrotnie. Nie wiem czy to kwestia dodatków jaki stacje dolewają , czy u mnie jakiś orlen lipny był.