Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirunie z #it doradźcie.
Pracowałem w mitycznym it do stycznia.
Posiadam doświadczenie:
2,5 lata - tester man/aut. Przy grubym projekcie z big techu. JS,C++,
1.5 lat jako konsultant erp/ procesów biznesowych. - prowjktowanie aplikacji, zarządzanie projektem, szkolenia, analizy itp.
Obsługiwałem dwa bardzo niszowe programy, niestety nie SAP.
Studia informatyczne skończyłem rok temu.
Dobiłem do zarobków 10k netto msc + premie.
W styczniu w wyniku konfliktu w ostatniej firmie konsultingowej nie przedłużyliśmy współpracy. Nie dawałem rady pracować po ok.270h w miesiącu z częstymi wyjazdami a pracodawca nie był skory żeby mój zakres obowiązków obniżyć.
Od prawie 2 miesięcy szukam i mimo doświadczenia nie mogę znaleźć pracy w obszarze konsultingu. Na wysłane 110 CV w obszarze ERP i consultingu miałem jedna rozmowę.
Czy zwolnienie tępa zatrudnień i pieniędzy na projektach dotknęło też odnogę it jaką jest ERP? Nad ERP pracowałem w dwóch różnych firmach i podczas rekrutacji mogłem przebierać w ofertach i na 7 wysłanych CV miałem 4 rozmowy, 3 na tak. W tym momencie po wysłaniu CV wszędzie gdzie się da miałem jedna rozmowę na NIE.
Trochę nie wiem co mam z tym tematem zrobić, zszedłem do wymagań finansowych z 10k do 4k netto a nawet jestem w stanie popracować 6msc za minimalną, jestem bardzo proaktywną osobązawsze dzwonie do rekruterów, przypominam się, zaczepiam na LinkedIn a mimo wszystko wszędzie zero odzewu.
Depresją już mi mocno zaczyna wchodzić a coś czuje, że to dopiero początek ciężkich czasów na rynku dla osób bez conajmniej 5-6 lat expa.
Nie chciałbym zaprzepaścić mojego doświadczenia ale widzę, że rynek ERP (Comarch,symfonia,enova i inne polskie wynalazki) się brzydko mówiąc zesrał.
Czy mirunie zajmujące się #sap mogą podpowiedzieć czy u nich w odnodze całego rynku też sytuacja się tak zmieniała? Nie chce siedzieć i narzekać, tylko widzę że muszę dodać sobie nowych umiejętności, ale zastanawiam się jakie warto ?
Mam zamiar przerzucić moje doświadczenia na SAP, odnowić wiedzę z niemieckiego i zrobić oficjalny SAPowy kurs i od nowego semestru iść na podyplomówkę z SAP. Nie wiem jeszcze dokładnie w jaki konkretnie dział chciałbym iść SAP.
Czy myślicie, że to dobre wyjście z obecnej wegetacji na rynku rodzimych ERP?
#it#pracbaza#pytanie#pracait#bezrobocie#erp#sap



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: ja w dynamics 365 nie mając żadnej styczności z nim wczesnej ani żadnymi innymi systemami erp znalazłem staż za minimalną więc myślę, że ty z takimi skillami prędzej czy później też coś znajdziesz. Ale może musisz wysyłać cv bardziej na emaile do firm bo na popularnych portalach z ogłoszeniami jest 521 kandydatów na jedno stanowisko.