Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie czytać, świetna książka, polecam każdemu. Napisana w bardzo przystępnej i lekkiej formie, wciągnąłem całą w 3 dni, aż chciało się czytać. Osobiście bardzo do mnie trafia, w zasadzie czytając uświadamiałem sobie, że ja w zasadzie w dużej mierze właśnie tak staram się żyć i taką filozofię w życiu nieświadomie wyznawałem. Choć było kilka fragmentów cięższych do przełknięcia, albo miejscami kłócących się ze sobą, to myślę, że nawet nie zgadzając się w pełni, wiele cennych rzeczy można z książki wyciągnąć.

Rozumiem fenomen tej książki, w dzisiejszych czasach internetu, mediów społecznościowych i ciągłego porównywania się do innych naprawdę potrafi otworzyć oczy.

Z całego serca każdemu polecam.

#ksiazki #czytajzwykopem
krucjan - Skończyłem właśnie czytać, świetna książka, polecam każdemu. Napisana w bar...

źródło: temp_file3348400905965543729

Pobierz
  • 14
via Android
  • 0
@KSHMR nie do końca, raczej jest tak o tym, że masz cel w siedzeniu w swojej strefie komfortu, zachęcam, żebyś sam sprawdził. Choć faktycznie, można odnieść wrażenie, że wiele tez postawionych w książce to sofistyka albo banały, ale jak stara się przekonać autor, życie jest w istocie proste.
@krucjan: Ogólnie obserwując samego siebie jak i innych, też stwierdzam, iż życie jest proste. Czasami człowiek ma to do siebie, że sam albo sami widzimy problemy tam gdzie ich nie ma, no ale nawet chat gtp nie jest, nieomylny.. więc.

Sprawdzę, dzięki
via Android
  • 1
@KSHMR

Czasami człowiek ma to do siebie, że sam albo sami widzimy problemy tam gdzie ich nie ma


O tym też jest ta książka, że to my nadajemy rzeczom i wydarzenia znaczenia kierując się w tym jakimś celem. Samo w sobie nic nie ma znaczenia dopóki ktoś mu go nie nada.