Wpis z mikrobloga

W ogóle beka z rolników, oni sobie myślą, że zaraz po wyjściu z unii zaczną zarabiać kokosy xD po wyjściu z unii by się okazało, że zboże nie spełnia norm unijnych, a na nawozy żeby spełniało nie ma dopłat xD wyszło by, że zboże mogą sprzedawać na ukraine (xD) białoruś czy rosje xD ale tam chyba nie ma jakiegoś dużego zapotrzebowania xD no chyba jeszcze do Anglii. Zaraz by się okazało, że konkurencyjność spadła bo z ukrainy i tak tańsze i znowu by się zaczęły protesty bo nie było by gdzie tego sprzedać i rząd ma skupić bo rolnikowi zalega xD
#polityka #sejm
  • 24
@The_Rainman: to nie są rolnicy tylko jakieś pisory czy inne konfederaci, pochodze i mieszkam na wsi i to dla mnie niepojęte jak rolnik może być za wyjściem z UE xD u mnie w okolicy jest ze 2 głośnych protestujących, mają ze 2 krowy poza tym normalne nierolnicze roboty i tacy z nich rolnicy ¯\(ツ)/¯
@The_Rainman: ogólnie to na tym polegają unijne przepisy, że zawyżają ceny produktów rolnych, żeby rolnikom się to opłacało, żeby byli dobrze sytuowaną grupą społeczną. Stać nas jako UE na to, a w zamian mamy dobre jakościowo produkty, dość ekologiczne rolnictwo (bezpieczne dla środowiska) i dość stabilne ceny. Oczywiście dopłacamy do tego wszyscy w cenach i podatkach. W wielu innych krajach z "wolnym rynkiem rolniczym" produkty rolne kosztują grosze.

Osobiście uważam, że
@The_Rainman: Rodzime rolnictwo utrzymywane jest tylko z jednego powodu - w razie wojny. I jest to nauczka Wielkiej Brytanii, która posiadała zasobne w pożywienie kolonie i stamtąd płynęło większość taniego w produkcji żarcia, z którym rodzima produkcja nie mogła konkurować. Po odcięciu ich od dostaw musieli jeść własne psy by przeżyć.

Nauczone tym doświadczeniem społeczeństwo Europy uznało, że jednak warto dopłacać by mieć własne rolnictwo, które w razie odcięcia dostaw zewnętrznych
@kokos24: no rozmawiam praktycznie codziennie bo mieszkam na wsi xD ci co są za wyjściem to zazwyczaj tacy "rolnicy" jak pisałam 1, 2 krowy, trochę ziemi, a źródłem utrzymania jest inna nierolnicza praca ¯\(ツ)/¯
@Kolsky: może zablokować sprzedaż tego w Polsce przez firmy powiązane z rodzinami/kumplami polskich polityków

@eltanol3000
A to ja jestem w słaby te dopłaty xD ale pewnie zaraz by się zaczął płacz i dlaczego rząd nie do drukuje pieniędzy i im nie da na nowy sprzęt xD a to, że nie sprzedadzą zboża i nie będą mieli jak spłacić kredytów na sprzęt to już na złego Żyda kapitaliste pójdzie i cały świat