Wpis z mikrobloga

@Exodusss: Total compensation to z reguły podstawa + bonus. 2 filar, stock option i inne benefity są już poza tym.
W zależności od miejsca zamieszkania, statusu cywilnego i paru drobniejszych zmiennych, na rękę będziesz mieć 7-8k netto.
Wynajem mieszkania w Zurichu bez szczypania się to 2.5-3.5k CHF, reszta to już te mniejsze koszta.
tl;dr: 120k w zupełności wystarczy na komfortowe życie w Zurichu.

  • 0
@Balerofon: Koszty zycia i reszte mam obcykane już, tylko właśnie z tą wypłatą myślałem, bo można jeszcze ich przycisnąć na wiecej bo mieszcze się rzekomo w widełkach, ale w sumie mi to styka, chcoiaz podobno ciezko z podwyzkami? Byłbym solo, wiec raczej wygodnie by sie zylo i cos tam odkladalo. No i oferują pomoc w relokacji cokolwiek to zawiera, muszę też dopytać.
@Witty: Tiaaa, dyskusja z argumentami z dupy. Bylem, widzialem, ale g... da sie tam wytlumaczyc autorowi.. A troche doswiadczenia mam, mieszkalem w Züri, fakt ze od 3 lat juz nie, ale nawet te 3 lata temu 10k CHF w Züri a 10k PLN w Polsce to byla przepasc.. Tak, bylem wtedy regularnie w Wawie i ceny za wyjscie na miasto byly o 20-30% nizsze w Wawie po przeliczeniu, a pensje ponad
@Exodusss: 120k brutto rocznie to wychodzi 7.5-8k CHF netto miesięcznie (https://www.lohncomputer.ch/de/ergebnis/), można za to żyć na spoko poziomie. Jak masz pakiet relokacyjny to w ogóle spoko. Jak nie będą dawali podwyżek to zmienisz prace i tyle, nie ma tutaj z tym problemu.

@Witty to prawda, gość przekonał mnie do porzucenia życia tutaj, planuję przeprowadzkę do Opola albo Białegostoku gdzie będę żył jak król za 2k CHF. W Szwajcarii 120k to