Wpis z mikrobloga

#nato #wojna #ukraina #rosja #polska #usa

Nie traktuję tej dyskusji poważnie. Inaczej, dyskusja na pewno się odbyła, ale myślę, że wcześniej i takie dyskusje miały miejsce. Na tę chwilę nie ma mowy o tym, aby interwencja NATO się zmaterializowała. Myślę, że wrzucenie tego tematu do opinii publicznej ma dwa cele:
1. Pokazanie Izbie Reprezentantów, jak poważnie Europa liczy na pakiet pomocowy dla Ukrainy i co z perspektywy Europy oznacza konflikt;
2. Wywarcie presji na Niemcach, ale i na innych członkach sojuszu, aby się mocniej zaangażowały w dostawy broni i amunicji.

Moim zdaniem to taktyka negocjacyjna, aby podnieść poprzeczkę oczekiwań i dorzucić scenariusz skrajny, aby ten, na który są rzeczywiste oczekiwania - wydawał się umiarkowany. Czas do wyborów w USA tyka i trzeba zrobić jak najwięcej.
  • 7
@LebronAntetokounmpo: Też mi się wydaję, że to tylko rozgrywki i tak naprawdę testują opinię publiczną oraz głowy poszczególnych państw. Obserwują nastroje i chcą wywrzeć parcie na Niemcy i inne kraje. Jednakże wydaje mi się, że w pewnym momencie zamiast pustych dyskusji będą musieli podjąć w końcu jakieś decyzje, które już naprawdę wpłyną jakoś na ten konflikt.
Deterens polityczny dla putina, by konczyl ta wojne i przestal sie osmieszac, bo wjedzemy w niego kiedy jest slaby.


@BayzedMan: dlaczego miałby kończyć wojnę, skoro liczy na przejęcie inicjatywy strategicznej a w tle mowa o wycofaniu USA przy ew. zmianie władzy?

Jednakże wydaje mi się, że w pewnym momencie zamiast pustych dyskusji będą musieli podjąć w końcu jakieś decyzje, które już naprawdę wpłyną jakoś na ten konflikt.


@JaTutylkoCzytam24: tak, coś
dlaczego miałby kończyć wojnę, skoro liczy na przejęcie inicjatywy strategicznej a w tle mowa o wycofaniu USA przy ew. zmianie władzy?


@LebronAntetokounmpo: Już teraz się praktycznie wycofali bo onuce republikańskie blokują pomoc dla Ukrainy.