Wpis z mikrobloga

Jako że idzie juz do mnie mój pierwszy #gravel to poszukuję pedałów. Waham się pomiędzy spd + nakładki do jazdy w zwykłych butach lub pedaly hybrydowe (z jednej strony spd, z drugiej platforma). Buty to MTB Specialized recon 1.0.

Jakieś opinie? Powiedzmy czas jazdy 70% spd, 30% zwykłe buty. Zastanawiam się nad:
1) https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-shimano-spd-pd-m520-pd8270/
+ nakładki platformowe Shimano

2) https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-shimano-pd-me700-pd22651/

3) https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-shimano-pd-eh500-pd18911/

Zastanawiam się co będzie wygodniejsze. Co jakiś czas zakładać te nakładki platformowe czy po prostu kupić pedaly hybrydowe?

#rowery #gravel
  • 10
  • Odpowiedz
@Wazzzup czy te nakładki są dwustronne? Ja mam takie najtańsze pasujące do SPD i są jednostronne a pod własnym ciężarem obracają się oczywiście nie tą stroną. Te moje były też niewygodne bo małe. Jaki sens kupować SPD i jeździć w zwykłych butach? Ja używałem podkładek do jazdy z dzieckiem w foteliku by się nie wpinać. Teraz tylko SPD.
  • Odpowiedz
  • 0
@qwerty54321 Do pracy i na wycieczki weekendowe chce jeździć w spd, ale czasami jeżdżę gdzieś z dziewczyną po mieście i potem idziemy do knajpy, albo jadę na szybko po bułki rano i chce mieć możliwość ubrać zwykłe buty.
  • Odpowiedz
@Wazzzup to albo wkładka pod zwykle buty albo buty SPD w których można chodzić. Ja kupiłem sobie buty do jazdy w terenie a używam na szosie. Są uniwersalne i wygodne, choć potrafią zastukać jak wejdę do sklepu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@qwerty54321 Mam buty mtb, można w nich chodzić, ale nie uśmiecha mi się chodzić w butach rowerowych np. po galerii handlowej. Stąd bliżej mi do nakładek na pedaly, ale jeśli będą opinie, że pedały hybrydowe są wygodne to po co męczyć się z nakładkami.
  • Odpowiedz
@Wazzzup: Mój znajomy ma takie dwustronne i tylko go wkurzają w trasie. Jeżeli w zwykłych butach zamierzasz jeździć rzadko to spokojnie pojedziesz na spd, będzie lekko niewygodnie no ale tak jak piszesz po bułki czy na lekką jazdę będzie ok. (zależy jak masz twardą podeszwę w normalnym bucie). Mam Look X-Track En-Rage i w adidasa terrex spokojnie kilkanaście km da radę bez większej niewygody. Ważniejsza wygoda tam gdzie będziesz przez
  • Odpowiedz
@Wazzzup rok jeździłem na m520 i są godne polecenia, ale do pracy 14 km i po bułki chcę jeździć w trampkach/adidaskach. Kupiłem eh500 używkę z OLX za 200 zł w stanie idealnym (ani rysy). Dzisiaj zaczynam testy w butach SPD to dam Ci znać jak to się wpina. Podkładek nie chciałem, bo wyczytałem, że małe to na takie trasy mogłoby być męczące
  • Odpowiedz
@Wazzzup: ja kupiłem rok temu pedały SHIMANO SPD PD-M324 dwustronne i jak na razie bez zarzutów. Domyślnie zawsze ustawiają się stroną do wpięcia spd. Jedyny minus to ich ciut wyższa waga, ale wyglądają na nie do #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@kapitan_szpadel: Daj znać koniecznie jak wrażenia, bo własnie głównie zastanawiam się miedzy M520,a EH500, bo EH500 mają taką samą wagę, a M324 czy ME700 to już kloce (380 vs 540g)
  • Odpowiedz
@Wazzzup: Hej, w gravelu zostaję przy eh500. To nie MTB, że w sytuacji awaryjnej strzelasz nogą i ma się wpiąć. Jest czas na zerknięcie, a jak już wepniesz to nie wypinasz przez kilkadziesiąt km. Pod koniec trasy, ruszając z krzyżówki nawet nie popatrzyłem i z przyzwyczajenia strzeliłem i już. Najtrudniej jest przy ruszaniu, a w czasie jazdy nie ma żadnego problemu, bo samą korbą da się pedał naprowadzić dobrą stroną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wazzzup bierz hybrydy bez wahania. Jeżdżę 3 rok na eh500 i właśnie z takimi samymi założeniami jak ty kupiłem. Najlepszy wybór.
  • Odpowiedz