Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ogarnia temat należytego połączenia soundbara z Dolby Atmos, gdy w gre wchodzą 3 urządzenia?
Tzn. oglądam wszystko z Boxa TV na androidze. Telewizor ma odbierać tylko obraz, a soundbar ma obierać najlepszą możliwie jakość dźwięku i nie wiem jak to połączyć, bo na moją logikę najlepiej byłoby połączyć bezpośrednio soundbar z boxem, jednak z tego co próbowałem to jedyna droga jest taka, żeby połączyć boxa z tv, a potem tv wypuścić sygnał do soundbara, natomiast przeczuwam, że jakość dźwięku po drodze się traci. Zrobiłem schemat jak ja to podłączyłem i jak możecie to rozwiejcie moje wątpliwości czy to jest właściwe połączenie.

Czy istnieje sposób lub aplikacja by sprawdzić, czy do soundbara dociera audio w pełnej jakości dolby atmos ?.

Podsumowując: w tv mam hdmi arc więc połączyłem go z portem HDMI ARC w soundbarze, a ze zwykłego portu HDMI w tv biegnie połączenie do Box tv. W soundbarze mam 2 porty: HDMI ARC, oraz HDMI IN, @kodiwpigulce_pl ty zawsze ratujesz dupe, wiesz ?

#audio #sprzetaudio #soundbar #naglosnienie #pytanie #pytaniedoeksperta #tvbox #androidtv #kodi
WykopowaDekoherencja - Czy ktoś ogarnia temat należytego połączenia soundbara z Dolby...

źródło: PYTANIE SOUNDBAR

Pobierz
  • 4
Poprawnie to chyba powinno być Box TV do Soundabara, Soundbar do TV. W przypadku dekoderów telewizyjnych takie połączenie po uruchomieniu dekodera włącza soundabar i tv. Nie wiem czy do odtwarzania Doolby Atoms na tym tv boxie nie potrzeba jakiegoś specjalnego playera. Tutaj są jakieś pliki z takim dźwiękiem więc można potestować. https://blog.teufelaudio.pl/test-systemu-atmos/
To jest dobrze podłączone, ewentualne straty sygnału będą tak małe, że ludzkie ucho nie zauważy różnicy.
PS: Dolby Atmos to nie jest wyznacznik jakości dzwięku tylko system trójwymiarowego dźwięku w którym głośniki są dookoła słuchacza (na ścianach, w podłodze i suficie) natomiast taki soundbar nigdy nie będzie atmosem tylko jego symulacją
@Gieekaa: tylko napisałem przecież, że coś takiego nie działa, tv wtedy nie odtwarza żadnego obrazu. Wogóle możliwe jest, żeby soundbar przesłał video do tv ? Może coś źle robie, albo źle konfiguruje.

@hipeklego ja wiem, że nie jest. Ale chyba rozumiesz, że skoro zaplacilem za dolby atmos i napewno ta symulacja jest lepsza niż brak symulacji, to chciałbym być pewny, że korzystam z tej funkcji. Nie mam jednak porównania, bo nie
@WykopowaDekoherencja: po pierwsze musisz mieć jakiś film, który ma ścieżgę cyfrowego dźwięku wieokanaowego, w tym wypadku dolby atmos. Trudno powiedzieć co tam odtwarzasz.... Oczywiście twój box musi wspierać taki standard. Inna srawa, że sounbarze to u żadnego atmosa ani nawet prawilnego DD 5.1 czy DTS to nie uświadczysz i możesz sobie ogólnie darować temat. Te wszzystkie soundbary to taki nięśmieszny żart jest...