Wpis z mikrobloga

Ile w ostatnim czasie płaciliście za m2 robocizny za wykończenie #lazienka?

Ewentualnie ile mniej więcej wg was może kosztować wykończenie 4m2 łazienki zakładając płytki jedynie na podłodze i w strefie mokrej, prysznic z odpływem liniowym, wc w lekkiej zabudowie i umywalkę wiszącą z szafką (+ ewentualnie sufit podwieszany)?

#remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepedros: 25 koła robocizna z materiałem musisz liczyć, bo w takich łazienkach to się liczy za całość a nie na metry bo bez sensu. Za sam odpływ liniowy z prawidłową hydroizolacja i spływem biore 2 koła. Są tacy co biorą 500zł ale zawsze u nich w pracy czegoś brakuje xD
  • Odpowiedz
@PanKapibara: xD byś się zdziwił ile ludzi(wykonawców) myśli że posmarowanie posadzki jedno składnikową folią w płynie to jaka kolwiek izolacja przed wilgocią :D albo bezpośrednie smarowanie tynków gipsowych :D Ogólnie odradzam ludziom odpływ liniowy, bo wiem ze mało osób robi to prawidłowo. Poza tym ja widzę wiecej - tego rozwiazania niż + Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@PanKapibara: Może Ci napiszę kilka problemów, które musiałem poprawiać po kimś w tamtym roku.
Zbyt mały odpływ liniowy- nie był w stanie nadarzyć odbierać wodę. Ludzie wcale nie zwracają uwagi na takie cos od ilość wody jaka może odebrać odpływ na minute i jaką mają baterie prysznicową.
Zbyt mały spadek albo wręcz spadek w strone odpływu.- woda spłynie ale to nie ten efekt.
Podłaczenie rury odpływowej z pralki w miedzy czasie do rury odpływowej odpływu liniowego- pralka jak wypuszczała wode to wysysała wszystko z syfonu taka wredna była.
"mokre fugi" w strefie prysznica zawsze fugi epoksydowe żadne inne.
Odspojenie się hydroizolacji od podłoża w nastepstwie podciaganie kapilarne za ścianą- bezpośrednie dawanie hydro na tynk gipsowy albo niezagruntowaną posadzkę. Zostawianie jakiś dziwnych szczelin dylatacyjnych w
  • Odpowiedz