Wpis z mikrobloga

#woocommerce #wordpress

Hej. Taka sytuacja:
Klient dodaje różne produkty do koszyka, dla których trzeba będzie indywidualnie obliczyć koszt całego transportu, więc nie ma podanej ceny za dostawę.
Czy istnieje jakaś wtyczka albo coś w tym stylu, która doda w obszarze podsumowania koszyka przycisk, wysyłający do mnie maila z aktualną lista rzeczy w koszyku, tak abym mógł policzyć koszty transportu i przekazać info do klienta?

Dzięki
  • 5
@stigmatic: Nie wiem co to za branża, ale w przytłaczającej wielkości klient w takiej sytuacji zamknie stronę i pójdzie gdzie indziej.

Da się oprzeć koszty transportu o wagę, wymiary, lokalizację odbiorcy czy inne cechy i jeżeli tylko nie ma mocnego powodu, żeby nie robić tego ręcznie to lepiej tego nie robić.

Lepiej jak cena transportu (przy drogim transporcie) będzie trochę zawyżona w niektórych scenariuszach w wyniku niedoskonałości algorytmu obliczania żebyś wyszedł
  • 0
@zwierzak40: Różnego rodzaju gabaryty, nie każdy kurier może je zabrać, próbowałem stworzyć jakiś sensowny system kalkulacji dostawy przy pomocy tej wtyczki , ale nawet ona ma swoje ograniczenia, i w przypadku niektórych kombinacji towarów ceny dostawy wychodzą absurdalnie wysokie, a potem ktoś wysyła nam screeny i wyzywa od złodziei (,), więc zdecydowanie lepiej będzie umieścić w koszyku stosowny komunikat i optymalizować wysyłkę ręcznie.
@stigmatic: W takiej sytuacji chyba bym spróbował jakieś wtyczki do zatwierdzania zamówień, np.: https://pl.wordpress.org/plugins/order-approval-woocommerce/

Przy produktach trudnych do wyliczenia dajesz wymóg potwierdzania. Przy samych produktach dajesz informację, że cena dostawy zostanie wyliczona ręcznie. Zanim zatwierdzisz zlecenie ustawiasz ręcznie cenę dostawy. Po zatwierdzeniu klient dostaje maila z danymi do płatności już z kosztami transportu.

Bez pisania customowego kodu to najprostszy sposób. Zostawia też możliwość automatyzacji po staremu tych zamówień, które nie mają