Wpis z mikrobloga

  • 2
@WilecSrylec jakbym miał na nowo stawiać akwarium, to poszukałbym używek na olx. Do dzisiaj żałuję, że lata temu nie wziąłem 100l optiwhite z kubełkami, butlami CO2 i lampa hpi za 500 zł, tylko kupiłem sobie nowe akwarium z małym filtrem i jedną świetlówką.
Juwel jest dobry, ale chyba takie gotowe zestawy to jednak pewien kompromis. Składaj sam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gozdziu: @Szakalio nie jestem jakimś wielkim zapaleńcem akwariowym, ale zawsze mniejsze czy większe w domu stało, szukam generalnie jakiegoś zajęcia by nie marnować czasu patrząc się bez sensu w ekran. Widziałem właśnie też tego Juwela i aquael. Taki gotowiec na pewno wygląda estetyczniej niż kupowanie oddzielnie szafki i zbiornika, więc jeśli wyposażenie jest git to to te parę złotych można przepłacić
  • Odpowiedz
  • 0
@Kinior: Mam ścianę akurat 80cm, więc staram się wpasowac w nią. Najwięcej zestawów jest w okolicach 120l, pewnie też na taki litraż postawię. Patrzyłem już ile teraz jest możliwości, za dzieciaka to się postawiło 60l z zoologicznego, jedna świetlówka i się człowiek nie przejmował. Na początek raczej postawiłbym na coś co nie wymaga ani bardzo skomplikowanego oświetlenia, ani butli co2, bo nie mam z tym doświadczenia, ale w taki sposób by
  • Odpowiedz
@WilecSrylec kup baniak z oświetleniem i szafką , filtr i tak będziesz musiał wsadzic kubełek. Mam juwel Rio 125 i wywaliłem ten wewnętrzny filtr. O jak chcesz juwela patrz żeby był z belka Led a nie świetlówkami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: właśnie wolałbym te zestawy bez filtra i grzałki, by były ciut tańsze i resztę sobie dokupię sam. Najważniejsze dla mnie jest by zestawem była szafka ze zbiornikiem i oświetleniem, ale wszędzie dopychaja resztę.
@Kinior cichym marzeniem jest mieć akwarium morskie, ale to jeszcze dużo podmian upłynie nim bym się porwał na to
  • Odpowiedz
@WilecSrylec to kup oddzielnie baniak i szafkę i resztę sprzętu. Robiłem sobie przeliczenie na 300L to gotowy zestaw tj szafka akwarium i oświetlenie wychodził 3k. Jak wziąłem wszystko oddzielnie to wyszło mi jakieś 2300 +-
  • Odpowiedz