Wpis z mikrobloga

Jak ludzie wytrzymują robotę non-stop z przerwami może na 2 tygodniowy urlop 2 razy w roku? Mi brakuje 2-3 miesięcznych wakacji jak #!$%@?, po paru latach pracy jestem kompletnie #!$%@? i mam już wszystkiego dość. Jedyne o czym marzę to właśnie taka długa przerwa żeby w końcu zwolnić, odpocząć, ogarnąć parę spraw osobistych. Od kiedy pracuję nie mam siły na nic, po godzinach już jestem w letargu z powodu zmęczenia i stresu. Kto #!$%@? wymyślił taki system?
#przegryw #pracbaza
  • 106
@goferek: Kwestia priorytetów, ktoś powie że nie ma czasu się spotkać, ale spędzi cały dzień na oglądaniu filmów. Ja nie mam problemu żeby spotkać się z ziomkiem na drugim końcu polski w weekend czy pojechać do panny 200km od domu po pracy, czas można znaleźć na wszystko. Chociaż fakt, że z kaszojadami pewnie byłoby trudniej, ale zakładanie rodziny w tych czasach nie mając majątku to wielkie XD
@Bananek2 bo to baba powinna zajmować się domem, dziećmi w ciągu dnia, a jak chłop wraca z pracy toa ciepły obiad, nie musi nic ogarniać w chałupie, ma czas na zabawę z dziećmi, odpoczynek, treningi, ale niestety często ciężko jest utrzymać rodzinę z jednej pensji 😬
mnie w tym systemie najbardziej dziwi jak żyją ludzie mający rodziny z dziećmi. Człowiek bezdzietny ma mało czasu by się sobą samym zająć, a jak funkcjonują ludzie, którzy jeszcze muszą ogarniać zajmowanie się dziećmi i ich wychowywaniem?


@Bananek2: ja mam jedno dziecko i z roku na rok jest coraz gorzej xD Czasu na nic nie mam, a najwieksza rozrywka to wysranie sie w spokoju. Nie wiem jak ludzie z wieksza liczba
@ead-gdrer: i co z tego? Byla gowniana, ciezka i gownowarta.
I tez trzeba bylo za nia sei albo przeprowadzic na osiedle robotnicze, albo dojezdzac i po pare godizn PKSami i pociagami.
Takze sytuacje ekstremanie gowniana byla.

A mojej rodzinie za dzialosc opozycyjna jeszcze mocno utrudniali i mimo pasujacego zakladu pracy w miescie zamieszkania, "przydzielili" stanowisko pracy w innym miescie, gdzie trzeba sie bylo tluc poltorej h z presiadkami w jedna strone.
@iMarket u mnie to samo, wieczny problem z nie wykorzystanym urlopem.. Wakacje dwa razy w roku itd ale odpadają extra dni na ogarnięcie jakichś tematów etc bo po prostu robię to w ciągu dnia a mogę sobie popracować wieczorem itd. W sumie i tak pracuje na pracy zadaniowej więc nikogo nie obchodzi gdzie jestem i co robię.
Ciężko by mi się pracowało inaczej :)
@Bananek2:

a jak funkcjonują ludzie, którzy jeszcze muszą ogarniać zajmowanie się dziećmi


Odpowiadam: nie funkcjonują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam ojciec dwójki dzieci.
po prostu nie marnują czasu na bzdury (np. wykop) jak Ty i ja.


@MajorKusiol: marnowanie zbyt wiele czasu na wykopie nie jest dobre, ale w odpowiednich dawkach człowiek potrzebuje mieć kontakt ze światem, trochę śmiesznych obrazków, trochę newsów o tym co się dzieje, pozbawianie się tego całkiem nie jest takie dobre. A mając dzieci warto mieć pojęcie o takich sprawach jak chociażby afery typu Pandora Gate by nie być dziadkiem nieogarniającym
@Bananek2: To prawda, podziwiam ludzi z dziećmi i mówię to całkowicie nieironicznie. Ja mieszkam sam i po pracy (8h 5/6 razy w tygodniu) często nie mam na nic ochoty. Jedyny plus, że spędzam w sumie codziennie te 2h na siłowni i wieczorem coś poczytam, a i tak rano wyglądam jak strzęp. Jedyny mały reset to w weekend, który leci szybciej niż wodospad (sobota to zazwyczaj większe zakupy, siłownia, pranie i sprzątanie