Wpis z mikrobloga

@Atypical: miniLED 55" QN700 8K z lokalnym wygaszaniem. W tabelkach i VS taka powierzchnia w sążnym wskaźnikiem PPI jest bajeczna. Do gier można sobie zrzucić rozdzielczość do 4K i pykać w 120Hz. Przy takiej przekątnej mogę sobie ustawiać dowolne proporcje od 4:3 do 32:9. Bajka. W życiu nie wrócę do monitorów o wielkości znaczków pocztowych.
Mam takie coś podłączone do XSX i PC.
W życiu nie wrócę do monitorów o wielkości znaczków pocztowych.


@BezczelnySurfer: Gdyby tylko ilość cali zależała od odległości od danego ekranu... w #!$%@? logiczne polecać OPowi 55" gigant gdy on chce to postawić na biurku obok kompa xD
  • 2
@L3gion: no właśnie xD potrzebuje to na biurku mieć i max 32 cale. Mam tv ale bardzo niewygodnie mi się z niego korzysta, wygodniej mi usiąść wygodnie przed biurkiem. Problem taki, że nie mogę zdecydować się na żaden monitor
gigant gdy on chce to postawić na biurku obok kompa xD


@L3gion: Ty chyba operujesz na 24" skoro tak piszesz. Miałeś kiedyś konfig wielomonitorowy? Ja miałem 3x27". Obecne 55" zajmuje znacznie mniej miejsca na szerokość. Jest za to więcej powierzchni ekranowej.
Trochę pluję sobie w brodę, bo mogłem wziąć 65".
@BezczelnySurfer: >metr
Nie no super pomysł, wypalający oczy blask, szybkie ich zmęczenie, za to trzeba kręcić głową by cokolwiek po drugiej stronie zobaczyć.

Ty chyba operujesz na 24" skoro tak piszesz. Miałeś kiedyś konfig wielomonitorowy? Ja miałem 3x27"

Jest różnica między obróceniem się całym ciałem albo lekko głową w bok, a niewygodnym patrzeniem w górę ekranu przy 55 calach z tak małej odległości
@Syskiev:

ypalający oczy blask, szybkie ich zmęczenie, za to trzeba kręcić głową by cokolwiek po drugiej stronie zobaczyć.


Bzdury wypisujesz. Chyba nigdy nie miałeś okazji pracować na czymś większym niż 22". Masz chyba gałki oczne, którymi poruszasz, prawda? Wiesz, że mamy 2024 rok i takie cuda jak ustawienia jasności?

niewygodnym patrzeniem w górę ekranu przy 55 calach z tak małej odległości


Jakim niewygodnym patrzeniem w górę ekranu? Czy ty myślisz, że
@BezczelnySurfer: >Chyba nigdy nie miałeś okazji pracować na czymś większym niż 22
Miałem 42 i używanie go na biurku było męczarnią dla wzroku

Wiesz, że mamy 2024 rok i takie cuda jak ustawienia jasności?

No, i trzeba przy takim bydlaku tak to ściągnąć, że obraz jest nieakceptowalny

Czy ty myślisz, że ja mam tv zawieszony na ścianie pod sufitem?

To nie ma znaczenia, siedząc metr od takiego ekranu jego środek jest