Wpis z mikrobloga

Kiedy dowiedziałem się o istnieniu bitcoina to był warty grosze. Można było np. opłacać nim konto premium na popularnej wtedy stronie z filmami "zalukaj". Jakiś czas później kosztował już 2000zł za sztukę i szkoda mi było na to pieniędzy, bo myślałem, że jest akurat na górce.
Później był po 20 000zł i myślałem żeby może kupić jedną sztukę, bo miałem spore oszczędności jednak wciąż szkoda mi było pieniędzy na coś czego nie mogłem ficzynie dotknąć ani zrozumieć.
Dzisiaj jest warty ponad 206 000zł.
Ostatnio zainteresowałem się inwestycjami na giełdzie, podczas gdy światowe rynki się walą.
Nie jestem mistrzem inwestowania XD

#kryptowaluty #bitcoin #zalesie #ekonomia
AXSIS - Kiedy dowiedziałem się o istnieniu bitcoina to był warty grosze. Można było n...

źródło: temp_file4786196525897225379

Pobierz
  • 16
@AXSIS: Sam mam bitcoina ale trzeba powiedzieć jedno, nikt nie wiedział, że akurat ten projekt osiągnie taki sukces. Po drodze masz wiele shitcoinów czy altcoinów które zdechło oraz NFT które miało być kolejnym bitcoinem.

Teraz bitcoin jest pewny bo dużo ludzi jest zapakowanych w bitcoina, w tym wpływowych. Ale kiedyś jego przyszłość nie była pewna.

I niestety jak ktoś miał dużo kapitału i mógł część przepieprzyć na bitcoina to wygrał w
@janciopan:

Teraz bitcoin jest pewny bo dużo ludzi jest zapakowanych w bitcoina, w tym wpływowych. Ale kiedyś jego przyszłość nie była pewna.


To nie jest ważne - ważne jest to, czy jest wystarczająco dużo chętnych na niego teraz i w przyszłości. Komu go sprzedasz, kiedy przyjdzie czas na emeryturę? Innemu emerytowi z portfelem pełnym bitcoinów czy raczej pracującemu gen-z lub alpha, który ma tego boomercoina w dupie?

O ile nie zmusicie
@janciopan: Historia jak zrobić coś z niczego i sprzedać naiwnym ludziom. Za 10 lat wymyśli się coś innego, a o tym wszyscy zapomną i czasem tylko się wspomni jak o szaleństwie dotcom. Wszyscy będą zgodni, że z perspektywy czasu, oczywiste było, że to bez sensu, ale rosło tośmy kupowali.

Złoto masz jedno (pierwiastek fizyczny), a klonów i usprawnień pomysłu bitcoina wiele. Samą siłą woli nie wygracie z rzeczywistością.
@AXSIS: nigdy nie zrozumiem krypto i dlaczego bitcoin jest coś warty. Bez tego świat by był taki sam, pewnie to tylko dlatego istnieje bo nie jest regulowane, można łatwo sterować ceną i są mniejsze opłaty niż na giełdzie. Cała reszta jest nic nie wara. Pierwszy raz słyszałem o btc jak był wart 30-60zl znajomi tym coś w necie kupowali i za dawnych czasów wydali tysiące bo to było gowno warte
Wszyscy będą zgodni, że z perspektywy czasu, oczywiste było, że to bez sensu, ale rosło tośmy kupowali.


@gysnde: a jak tam Twoj short na BTC?
@baidu: nie mam szortów na btc (żadnej giełdzie krypto nie dam już swoich pieniędzy), tylko na spółki związane z btc. Jest dobra okazja drogo sprzedać, to korzystam.
@gysnde: wczesniej, gdy tak mnie przekonywales ze btc zmierza do 0, twiedziles ze shortujesz BTC.
Wszystko pisales z ogromna pewnoscia, zatem zakladalem ze nie zmyslasz.
@baidu:

Wszystko pisales z ogromna pewnoscia, zatem zakladalem ze nie zmyslasz

Nie zmyślam. Opcje mam długoterminowe (2025) na MSTR, MARA, RIOT, itp. Od kwietnia wchodzi short ETF na BTC, więc rozważę. Po prostu nie wrzucam środków na giełdy krypto, bo w przypadku krachu się zawiną. W czarnym scenariuszu, AAVE też mogłoby wygenerować zły dług, więc nawet jakbym na papierze zarobił, to nie mógłbym zamknąć pozycji. Interesowałem się DeFi na tyle, że
Po prostu nie wrzucam środków na giełdy krypto, bo w przypadku krachu się zawiną.


@gysnde: To wlasnie Ci pisalem, gdy mowiles o scenariuszu ze jakis duzy inwestor by mogl zrobic shorty na BTC po czym wykonac atak 51% (gdy by teoretycznie zlozonosc mocno spadla przez nieplacalnosci kopania).
Takie shorty sa niemozliwe.

W tamtej dyskusji twierdziles ze sam masz ustawione shorty na BTC, zatem po kilkunastu miesiacach chcialem sprawdzic jak sie one
Takie shorty sa niemozliwe.

Teraz już są: https://pl.investing.com/etfs/biti-nyse

W tamtej dyskusji twierdziles ze sam masz ustawione shorty na BTC, zatem po kilkunastu miesiacach chcialem sprawdzic jak sie one czuja.

Miałem sporego shorta przeciw ETH, ale jego zamknąłem w kwietniu przy kursie 0.07. Tu nie straciłem, ale potem już tak. Czujesz się z tego powodu lepiej? Dobrze, ale pamiętaj, że nie zmienia to fundamentów. Za jakiś czas (parę lat) i tak będzie kosztować