Wpis z mikrobloga

@190chad: O niczym więcej nie marze jak umierać za białoczerwony karton. Litości. Mam tylko nadzieje ze gdy Putin będzie szedł dalej na zachód to również będą to spojlerowac ze dwa tygodnie, co by się człowiek miał czas spakować i wyjechać póki korkow na granicy nie będzie.
Mam tylko nadzieje ze gdy Putin będzie szedł dalej na zachód to również będą to spojlerowac ze dwa tygodnie, co by się człowiek miał czas spakować i wyjechać póki korkow na granicy nie będzie.


@Bertoos: W Unii jest ekstradycja, ale najpewniej zamknęliby granicę dla mężczyzn zawczasu gdyby tylko było info o nadchodzącej inwazji.
@ViFio Jaka ekstradycja? Uchodźcy wojennego? A kto powiedział że granicę to trzeba pokonywać w cywilizowanych miejscach. Sześć dni będę płyną a dopłynę!!!

Z drugiej strony zastanów się. Nie #!$%@? smoluchow którzy im wyrastają pod Berlinem a mnie będą się czepiać. Papiery #!$%@? do Odry i #!$%@? jako syryjski uchodźca z Damaszku. Potem tylko "ich weiss nicht" na każde pytanie.
@Bertoos: Uchodźcą możesz być jeśli uciekniesz z kraju, ale pewnie zostałbyś ściągnięty za uchylanie się od służby. Zasadniczo w opisanej sytuacji bez papierów w trakcie wojny nie sądzę żeby udało ci się przekroczyć granicę.
To w jaki sposób uchodźcy dalej do Niemiec docierają? Poza tym, na jakiej podstawie udowodnisz moją tożsamość i pochodzenie?
@bubr32: 5k za za mało. 8-10k dożywotniej, rewaloryzowanej kwoty (inflacja, koszty życia etc.) względem podstawowego koszyka GUSu i też chętnie pójdę. W USA tak mieli weterani wojny secesyjnej i tak powstały gold diggerki.
@Bertoos żartujesz? Nie masz paszportu, nigdy nie miałeś kontaktu z urzędami? Ustalenie twojej tożsamości zajmie kilka chwil. Odesłanie cię na Polski też będzie szybkie. W razie konfliktu żaden Polak przebywający w UE i na terenie państw NATO nie może czuć się spokojnie.